Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szachmistrz: śmierdzi na kilometr, że ding z każdym miał wynik 3,5-0,5 a pozostali między sobą żadnych rezultatywnych wyników XDD
jeszcze jeden z nich nazywa się Li Di ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ketonol751: To nie 'śmiedzi' tylko było oczywiste od samego początku - co w sumie sam filmik dobrze opisuje. Wszyscy wiedzą, neutralnym osobom kompletnie to nie przeszkadza - jedynie może inni zawodnicy, którzy teoretycznie mogli z Lirenem powalczyć mogą czuć się zawiedzeni.

Lepiej było mu miejsce przyznać z automatu za najwyższy ranking zamiast dorzucać limit pojedynków w ostatnim roku.
@szachmistrz: Ja uważam, że nie ma tu żadnych kontrowersji. Ding Liren musiał rozegrać partie klasyczne z notowanymi zawodnikami więc z dowolnymi zawodnikami posiadającymi kategorię szachową. Liren to potężny zawodnik, wątpię, że ktokolwiek mu się celowo podstawia, bo w końcu chińscy arcymistrzowie również tracą swój ranking, na który muszą mocno pracować. Osobiście się cieszę, że wystartuje on w turnieju kandydatów i uważam, że ma większe szanse na jego wygranie niż np Duda
@szachmistrz: tak, bo w Polsce nie byłoby ustawki dla Dudy

Ustawki czy nie, kilka meczów było kapitalnych a pozycję na tyle skomplikowane, że nie trzeba na chama posądzać każdego o oddanie

Nie mnie oceniać, czy Ding bez obostrzeń awansowałby do kandydatów po sportowemu, natomiast mogę uznać, że szukanie w tym dziury w całym zmierza do poziomu prezentowanego przez kanał sportowy
@Toszeron Nie oglądałeś uważnie filmu, mówiłem o tym, że pewnie jakby inna federacja była w tej samej sytuacji (w tym Polska) pewnie zrobiłaby to samo.

Jeżeli wierzysz, że wszyscy przeciwnika Dinga grają / będą grać do ostatniej kropli krwi w tych partiach to gratuluję poczucia humoru. Czy Ding powinien grać w turnieju kandydatów? TAK ZDECYDOWANIE, czy taka powinna być forma eliminacji ostatniego 8 kandydata? ZDECYDOWANIE NIE
@szachmistrz: bicie piany

Co los zabrał (covid), po trosze oddał teraz. Straconych turniejów i tak nikt Dingowi nie zwróci, poza tym i tak widać u niego pewne braki wynikające z braku rywalizacji i grania online w porach nienaturalnych. Rywalizacja z chińskimi 2650 i tak nie zastąpi szeregu turniejów klasycznych z ostatniego roku.

Skoro na pytanie czy powinien grać odpowiadasz tak (słusznie), to niech państwo choćby w ten sposób naprawia błędy wynikające