Wpis z mikrobloga

Ile ten wolski ma konto na Twitterze? Miesiąc w ogóle już nabił? Swoją droga ciekawe czym mu podpadł Albert że dostał bloka na starcie, bo widzę że najlepiej się pozamykać w swojej bańce ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@guest:

Dalej nie dociera że kierunek dobry ale trzeba dosypać hajsu skoro na armię mieliśmy #!$%@? przez ostatnie, nie wiem, 50 lat?


Ekspercie wracaj do przyrki, bo na tym temacie to sie ni #!$%@? nie znasz xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zwytkly: Tureckie wojsko sprzętowo nie było tak zacofane jak nasze.

Do wymiany mamy wszystkie czołgi. Łącznie z Leo. Pytanie ile ich chcemy docelowo mieć. 500? 750? 1000? Oby Koreańczyki się ogarnęły razem z PiSem byśmy za 10 lat srali co miesiąc konkret liczbą K2PL by wymieniać ruski złom. Dla naszych potrzeb wymagana jest produkcja w kraju. Mamy ogromny hajs do wydania, i coś musi z tego u nas zostać.

MW nie mamy. Na szczęście coś się pojawią na horyzoncie.
PPK
  • Odpowiedz
To jak można mówić o niedosypywaniu pieniędzy?


Hejtujesz Bartosiaka i S&F a nie zauważasz jakie celne spostrzeżenia mają:

1) nie ma sensu wrzucać więcej pieniędzy do dziurawego wojska, bo suma sumarum tylko politycy się wzbogacą a stan WP będzie taki sam

Nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Zwytkly: ok, czyli zero konkretów.
Na to liczyłem.
Trzym siem tam na tej przyrce.

- Co Pan proponuje za rozwiązanie?
- Reformę
  • Odpowiedz
@guest:

Podałem Ci 1 przykład jak w prosty sposób zaoszczędzić setki milionów PLN w perspektywie kilku lat/kilkunastu.

Coś jeszcze? Zapraszam do S&F.

No chyba że Toboe trzeba podać wszystko na tacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Zwytkly: pls, gdzie tu konkret? No, zatrudnijmy cywilów zamiast wojskowych w Armii do wydawania pieniędzy...
Wcale a wcale zakupy nie są zatwierdzane przez MON na którego czele stoi cywil.
Wcale.

Super reforma, dajcie więcej.
  • Odpowiedz
@guest: Szczerze to nie wiem, prezentację ANW wyłączyłem po 10 minutach, a żadnej książki JB nie czytałem.

Ale z Wolskim też bym uważał, niby coś tam MON skrytykuje w jakichś oczywistych rzeczach, ale typ jako dziennikarz wojskowy żyje między innymi z dobrych relacji z monem, więc betonu raczej kruszyć nie będzie.
  • Odpowiedz