Wpis z mikrobloga

@guest:
Swidzinski tu sie u mnie pojawil na czarnej liscie po audycji w radiu wnet, w trakcie ktorej opowiadal redaktorowi i sluchaczom jak to Amerykanie reformuja swoje USMC w oparciu o ANW.

Yebaniutki nawet sie nie zajaknal....

Wczesniej jeszcze czasem tego pajaca sluchalem dla pompy, dalem sobie spokoj. Od swiezo przebranzowionych specjalostow od krypto/koronawirusa sie wiecej na mirko dowiem niz od niego.

Taki to ekspert i autorytet XD.
Amerykanie reformuja swoje USMC w oparciu o ANW.


@Makak87: XD
ale że jak, SF ściągnęło reformy od Amerykanów, Amerykanie od SF czy SF i Amerykanie wymyślili równolegle budowanie armii wg ANW?
@guest:
Hehe, nie zebym byl jakims fanbojem, ale zaczalem ostatnio kibicowac Wolskiemu. Jest to tak heheszkowe ze az piekne. Think tanki, ekspertyzy, osrodki analityczne, dialogi na 'offach'' z najwiekszymi autorytetami, ''szkolenie oficerow'' (tak tak), fellowshipy, wyjazdy, wywiady....

A tu przychodzi jakis bejbifejs z goscia niedzielnego i nie dosc ze ma od nich wiecej do powiedzenia (bo ma), to jeszcze bardzo skutecznie IMHO wchodzi z nimi w polemike, czesto miazdzac bezlistosnie.

X
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Makak87: no ja gościa wcześniej tylko kojarzyłem jako tako z wątku militarnego na forum wieżowców, potem wypłynął na wątku ukraińskim i na wątkach w grupie obrona pro.
Wojna wybuchła.. I poleciało...

Z kolei Bartosiaka to chyba od 2014 jako tako obserwuję. poświęciłem te 5h na prezentację ANW (prędkość x2 na yt to złoto), ale te bzdury które momentami tam usłyszałem zaczęły mi otwierać oczy.

No i Jarek z ekipą wleciał na
@guest: ciekawsze rzeczy do roboty, pałowanie sie do folderów firm zbrojeniowych i przepisywanie własnymi słowami tych specyfikacji

"Reformę Wojska Polskiego i zakupy , zostawmy wojskowym. Oni wiedzą najlepsze" - od 20lat #!$%@? z grzybnia, propozycja betonu z WP- wiecej #!$%@? z grzybnia

W Wojsku Polskim, jest kolorowanie raportów i Excela, mowili to byli żołnierze np w programie u Zychowicza

30-40% czołgow i brygad Zmechu jest ma zdolnosci bojowej
nobrainer - @guest: ciekawsze rzeczy do roboty, pałowanie sie do folderów firm zbroje...
@Makak87: prawda, wcześniej nie było takiego zainteresowania tymi tematami, Bartosiak szersze zasięgi budował przez lata, co Wolskiemu dzisiaj ze względu na wojnę (ale przede wszystkim wiedzę i dobrą prezentacje w mediach) zajęło nieporównywalnie mniej czasu.
@spinor: W którym miejscu wytarł nim podłogę?
Świdziński uznał, że skoro Rosja jest słabsza niż kiedyś, to NATO nie zareaguje z adekwatną siłą w razie ataku Rosji na kraje sojuszu.
I to ma być dowód?
Nawet wręcz przeciwnie. Skoro Rosja jest łatwa do pokonania, to NATO tym bardziej nie pozwoli jej zająć żadnego z krajów sojuszu.
IMO samozaoranie, a Bartosiak temu przyklaskuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nobrainer: oho, nie słuchamy wojskowych, chyba że mówią to co chcemy usłyszeć.

Dalej nie dociera że kierunek dobry ale trzeba dosypać hajsu skoro na armię mieliśmy #!$%@? przez ostatnie, nie wiem, 50 lat?

Turcja wydaje podobne pieniądze co my teraz, tylko nie jest zacofana latami wyjebki.
Myśmy dalej nie wymienili ruskich t72 i pt91, mimo że minęło 30 lat od upadku ZSRR, to samo w kwestii migów.
O MW można powiedzieć