Wpis z mikrobloga

Siedzę w aucie i muszę wiedzieć w nim jeszcze godzinę, więc mam parę przemyśleń o życiu:
1. Koniec produkcji żywności na Ukrainie spowoduje wielki głód krajów afrykańskich co spowoduje przerażającą w liczbach migrację ludzi do Europy.
2. Jesteśmy coraz w mniejszym posiadaniu jakiejkolwiek własności. Ogromne koszta związane z zakupem swojej nieruchomości powodują coraz większe uzależnienia od wszystkiego co nas otacza. Mało kto za wiele lat będzie posiadał cokolwiek.
3. Kontrola wydatków i zarobków człowieka w Polsce dąży do systemu w Chinach.
4. Dziś jest jakiś mniejszy ruch na Jerozolimskich w #warszawa - dziwne.
5. Czeka nas Nowy Świat. To już nie będzie klasyczna zmiana typu: "Biedni będą biedniejsi, bogaci bogatsi". Świat odwraca się do góry nogami. Nowe elity, nowy system kontroli obywateli. Pomału coraz większy brak wolności słowa.
6. Ludzie dziwią się, że Ukraińcy "gardzą" miejscami do mieszkania w jakichś wioskach i małych miasteczkach. Jakby nie patrzeć, większość z nich myśli o nowym życiu. A nowe życie, najłatwiejsze jest w większym mieście.
7. Za 50 lat przeciętny Europejczyk będzie ciemnoskóry.
8. Siedzę w aucie dalej. Lech Makowiecki leci w głośnikach. Hej, hej, Rotmistrzu...

#przemyslenia #oswiadczenie #zalesie
  • 13
@FurTemporis
Co do 1. Oczywiście, że nastąpi, bo tam robi się coraz cieplej. W Polsce susza z roku na rok jest coraz większa. Np. W moim mieście nie ma deszczu od miesiąca, a mamy już kwiecień.
2. To też prawda. Coraz więcej ludzi siedzi w domu rodzinnym bo koszty najmu rosną tak samo jak ceny nieruchomości, na które nas nie stać.
3. Do tego dojdzie każdy kraj. Państwo nie lubi dziur przepływu
@Daburi Na 8. punkt to aż się uśmiechnąłem. Przybij mu piątkę ode mnie! Co tam ciekawego układacie? Ja planuję już ze swoją kobietą długi czas rodzinę, ale żeby mieć godne pieniądze musimy popadać w pracoholizm. Boję się takiego rodzicielstwa. Lubiłem kiedyś mówić, że może doczekamy lepszych czasów..
5. Czeka nas Nowy Świat. To już nie będzie klasyczna zmiana typu: "Biedni będą biedniejsi, bogaci bogatsi". Świat odwraca się do góry nogami. Nowe elity, nowy system kontroli obywateli. Pomału coraz większy brak wolności słowa.


@FurTemporis: to trochę z dupy - bez szczególnego uzasadnienia
@gimnazjumqqq W sumie trochę po głowie przy tym punkcie chodził mi ostatni news na temat nowego systemu w Polsce odnośnie kontroli obywatela. Połączenie baz danych różnych instytucji. Finansowych, zdrowotnych. Coś obiło mi się o uszy w radio.
@gimnazjumqqq Tutaj od razu mam w głowie mema typu: "Ale Panie PiS, poprosi Pan o zgodę, prawda? ...prawda? Prawda?!". Kiedyś można było powiedzieć z małym ryzykiem, że ilość plusów bądź minusów faktycznie oznaczała jakąś słuszność. Teraz to totalny misz masz.
@FurTemporis Układamy sobie "Gany" Tak mój maluch woła na traktory :D Co do pracy, to właśnie tak to wygląda. Całą trójką widzimy się tylko przez dwa dni i chwilę wieczorem, bo muszę kłaść się spać.
Zaraz ktoś wyjdzie i powie, że mogłem sie uczyć i zostać programistą lub innym deweloperem, no ale świat wygląda trochę inaczej i czasem nawet mając studia nie znajdziemy dobrze płatnej pracy. Moja narzeczona np. Ukończyła fizjoterapie +
@Daburi Jak lubi śmieciarki, to mogę coś od siebie podesłać, bo jeżdżę nimi. :D
Ja ze swoją to samo, oboje razem ładnie zarabiamy, nie mamy kredytu, mieszkamy w domu - rodzinnym. I doszedłem do wniosku po paru latach, że żeby odczuć naprawdę większy komfort w życiu, trzeba byłoby zarabiać około 20 tysięcy złotych miesięcznie na głowę. Mówię tu o takim odczuwalnym skoku do przodu.
@FurTemporis Oczywiście, że lubi :D. Jak przejeżdża przez osiedle, to zawsze nas ciągnie do okna żebyśmy wzięli go na ręce i mógł popatrzeć jak śmieciarka jedzie na wstecznym i robi "Biiip Biiiip Biiip" Generalnie mały lubi nietypowe kolowce. Traktory, autobusy, śmieciarki, koparki, wszystko co wygląda całkowicie inaczej niż typowe auto na parkingu : D