Wpis z mikrobloga

@k3lt: rozumiem. a czego brakuje w tym modelu?
W sieci oraz u sprzedawców słyszałem, że to naprawdę bardzo dobry model sory jak na początkującą osobę, która chce rozpocząć przygodę z gravelem. Ponoć to nawet model roku, który został prawie całkowicie wyprzedany w dniu premiery.
Reasumując: usłyszałem więcej plusów niż jakichkolwiek minusów.
@mikorz: Jeśli chodzi o wygodę to faktycznie robi robotę. Miałem okazję się na tym przejechać (ciut wyższy model) i na prawdę super - do tego stopnia, że kupiłem sobie Giant Defy Advanced ;), który ma podobną geometrię tylko że to szosa endurance.

Co do osprzętu, to patrząc tylko na zdjęcie widzę, że chociażby korba nie jest z groupsetu i faktycznie taka cena za 5,5k to sporo. Jednak na rynku ciągle jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikorz: w zeszłym roku kompletnie nie było dostępnych rowerów dlatego praktycznie wszystko wyprzedawane zostało w dniu premiery, teraz się tym chwalą. A po prostu nie było alternatywy ¯\_(ツ)_/¯
@mikorz: ja mam taki rower, kupiłem za 4.5 jeszcze w 2020. Słabe hamulce, w rowerze szybko zaczną trzeszczeć linki które są schowane w ramie. Kolega pisze o piastach, ja już zrobiłem na pewno ponad 3000km i nic się nie dzieje. Przyznaje ze nie znam się na rowerach, kierowałem się radami bardziej obeznanych kolegów. Wg mnie rower już nie był wart 4.5 ale tyczy się to wszystkich rowerów, ceny są z dupy.
@mikorz: mam advanced 3 z 2021, geometria ta sama tylko carbon, ogólnie jest wygodnie, ciężko mi się do czegokolwiek przyczepić po 5 miesiącach. Przerabiałem temat kupna gravela 6-9k przez pół roku i szczerze to jest jeszcze gorzej niż pod koniec 2021, cokolwiek co ma najtańszego GRXa (nie marzę już o komplecie), jest albo turbo drogie, albo niedostępne.
Przy tym budżecie szedłbym w kierunku zabawek pokroju Aspre 2, Boreas 2, Rag+ 2.
Mam go. Przejechane 3000 km. Wymiana łańcucha tylko była + przegląd gdzie dowiedziałem się ze wszystko Ok. Jeśli się na niego zdecydujesz od razu owiń ramę roweru w miejscu gdzie pancerz przedniego hamulca ja dotyka bo zdziera lakier.
Wg mnie mechaniczne hamulce wystarcza (ale ja nie jeżdżę po górach).
Niesamowite jak cena wystrzeliła… kupiłem go w 2020 za 4,8K…
I tak jak poprzednicy pisali gravel = drożyzna (bo modny).