Wpis z mikrobloga

@360obrot: kiedyś jako małolata rajcowały mnie te ekrany, gpsy, wysokie liczby na prędkościomierzu. Dzisiaj to mam #!$%@?, dla mnie to nawet elektryczne szyby zbytek. Ogrzewanie wspomaganie klima o, a nawigacje, centrum rozrywki itd to mam na holderku z marketu za 20 zł w smartfonie.
  • Odpowiedz
@360obrot zauważcie że ludzie którzy piszą takie posty na takich grupach lub podobnych to w większości jacyś niedouczeni analfabeci kończący edukację na podstawówce/gimnazjum
  • Odpowiedz
Rozumiem, że kogoś przerasta ortografia. Ciężko to przełknąć, ale - jak to się teraz modnie mawia w gronie nieuków - "nie każdy musi wszystko umieć i na wszystkim się znać!".

Jednak dziwi mnie, jak taki człowiek się komunikuje na co dzień, skoro wstawia w losowych miejsach kropki w zdaniach i w sumie to nawet nie potrafi sklecić jednego krótkiego zdania.

Jak wypełnia jakiekolwiek dokumenty? Jak czyta jakiekolwiek dokumenty? :D


@ElGecko: Racja. Zwróć jakiemuś wykopkowi uwagę (grzecznie), że przez znakiem zapytania nie stawia się spacji, stawia przecinek przed "ale", "żeby", itd.,to jak nie upomniany, to inny wykopek powie, że tu jest portal ze śmiesznymi obrazkami, a nie forum językowe. Do tego oczywiście standard: musisz mieć smutne życie,
StaryWedrowiec - > Rozumiem, że kogoś przerasta ortografia. Ciężko to przełknąć, ale ...

źródło: comment_16492566574JZpMEqOmxmC0HmLmzMVnV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Vegasik69: Nie stawia się spacji przed znakiem zapytania, ponieważ tak stanowią zasady pisowni języka polskiego.

Nie stawia się spacji PRZED: kropką, wielokropkiem, dwukropkiem, wykrzyknikiem, przecinkiem, znakiem zapytania, nawiasem zamykającym, cudzysłowem zamykającym.
  • Odpowiedz
@kolejnekontowypokowe: Cholera, możesz mieć rację. Najlepsze jest to, jak piszą w środku zdania "heh", "he", "hihi". Zawsze się zastanawiałem, jaki jest powód, że ci mniej rozgarnięci ludzie tego tak nagminnie używają. A oni po prostu krótko kwiknęli podczas pisania, coś ich rozbawiło xD

Życzę...miłego wieczoru... He... a nocą....karaluhy pod poduhy hihi...
  • Odpowiedz