Wpis z mikrobloga

Dostałem propozycję zakupu mieszkania ok 110m kw. z najemcą, z warunkiem że dożywotnio może tam mieszkać.
Cena śmiesznie niska bo to wykup gminnego mieszkania po preferencyjnych warunkach no i się zastanawiam czy warto w takie coś wchodzić.
Mam już nieruchomości ale to był normalny zakup i późniejszy wynajem czy tam sprzedaż z zyskiem, tutaj bardziej jako inwestycja na przyszłość.
Wchodzilibyście?
Cena powiedzmy 2 wasze miesięczne wynagrodzenia.

#mieszkanie #inwestycje #nieruchomosci
  • 30
@Odwrocuawiacz: tak z ciekawości, jeśli byś się zgodził to jak wyglada sprawa bieżących opłat, ten lokator ma je ponosić? Zanim podejmiesz decyzje spotkaj się z nim i porozmawiaj. Nie ma sensu się pakować w coś takiego jeśli on będzie przeciwko i będzie stwarzał ze wszystkiego problemy.
@kanciak12: sprawa jest taka że jest to mieszkanie bezczynszowe czyli placę na rok podatek i ubezpieczenie i wsio
Wszelkie opłaty tak jak teraz prąd woda itp będzie sobie najemca placił jak do tej pory, zostanie mu w kieszeni ok 220 zł miesięcznie bo w momencie wykupu czynsz zamienia się na podatek od gruntu i rocznie będą to grosze i ja mogę to zapłacić w zamian za prawo własności.

@mamnatopapiery: osoba