Wpis z mikrobloga

Kaloryfer z "duchówką" czyli miejscem na ciepłe jedzenie czy też chleb z 1900 roku w jednej z kamienic we Lwowie. Podobno niektórzy trzymali w tym też pantofle aby te były ciepłe po powrocie do domu.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #dom #ogrzewanie #budownictwo #artefaktnadzis #zabytki #kiedystobylo #historia #lwow #ukraina #jedzenie #kuchnia
Zwiadowca_Historii - Kaloryfer z "duchówką" czyli miejscem na ciepłe jedzenie czy też...

źródło: comment_1649170204g86CzyUVYKBsR8zU4LCrSa.jpg

Pobierz
  • 31
120 lat temu ktos wymyslil cos co by mi się aktualnie przydało w zimę @DrTRAPH0USE: jak chcesz ciepłe jedzenie wsadź je do mikrofali na 30s, ja potrzebujesz ciepłych kapci zostaw je porostu na kaloryferze, mam nadzieje ze pomogłem
@Bartholomew @Zwiadowca_Historii dochówka służyła też jako piekarnik, miejsce suszenia grzybów, owoców, drewna na rozpałkę, etc.
Mieliśmy takie coś w kuchni węglowej kaflowej w domu rodzinnym a dopiero teraz po ponad 20 latach sobie o tym przypomnialem.
Ciekawe czy bym sobie przypomniał ten termin stojąc i patrząc na starą kuchnię węglową.