Wpis z mikrobloga

1199 + 1 = 1200

Tytuł: Problem Trzech Ciał
Autor: Cixin Liu
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788381881548
Tłumacz: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 456
Forma książki: książka
Bardzo ciekawa pozycja poruszająca jeszcze ciekawszy - moim zdaniem - temat, tj. istnienie innych cywilizacji we wszechświecie i ich wzajemny stosunek.

Całość oparta o interesujący "koncept", do tego porusza kilka w dość oryginalnych pomysłów w tematach około-naukowych. Czyta się ją generalnie dobrze. Z minusów: styl jest dość specyficzny (być może to kwestia "kulturowa", a być może wynikająca z podwójnego tłumaczenia) ale nie przeszkadzał mi - po prostu odczuwałem jego "inność"; tu i ówdzie wkradło się też kilka opisów na granicy grafomaństwa, ale na pewno nie przytłaczają one swoją obecnością tego, co dobre. Można też narzekać nieco na płytkość bohaterów, ale moim zdaniem wynika to z rozmachu i skali czasowej całej trylogii (nie chcę zdradzać za wiele) - osobiście od pewnego momentu zacząłem czytać tę książkę jak "kronikę", w której przewijają się bardziej istotne jednostki, będące częścią większej całości, a nie typowi "bohaterowie" powieści.

Książka nie tak "genialna", jak niektórzy ją określają, ale zdecydowanie jedna z ciekawszych pozycji jakie czytałem w ostatnim czasie i moim zdaniem warta uwagi.

#bookmeter #fantastyka #sciencefiction #sciencefictionbookmeter
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.2 / 10) (14 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 456
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-04-02 - Użytkownik AndyMendy ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-03-28 - Użytkownik Owieczka997 ocenił na: ★★★★★★★