Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie Mirki co myślicie o kupnie nowego Mac studio (za 10799) do programowania?
Myślałem wcześniej o macbook pro 14, ale pracuje wyłącznie zdalnie, a podstawowy Mac studio ma 32 GB i M1 MAX 10c czyli config jak Macbook pro 14 za około 15k

Ktoś rozważał podobne rozwiązanie?
  • 9
@r3solver: no mnie zniechęca cena i to że zawsze będzie to słabsze od blaszaka, minusem jest brak mobilności i monitorów, sam się nad tym zastanawiam i chyba skończy się na mocnym blaszaku plus jakiś lekki lapek do spotkań, papierologii itp, czyli jak mam robić robotę to na wygodnie, a jak jakieś duperele z kawą to równie dobrze może być byle co aby lekkie
@r3solver: osobiście wolę jeden komputer, zwłaszcza że wydajność tego studio jest identyczna z takim samym konfigiem macbooka pro 16. Kup, potestuj, najwyżej zwrócisz albo sprzedasz z małą stratą.
@LazyInitializationException: też bym proponował zostać z macbookiem pro 14 - ekran i bateria sie przydaja w momencie gdy siądzie ci zasilanie w mieszkaniu - awarie sie zdarzaja. Z macbookiem uzyjesz sobie internetu z telefonu na baterii, laptop z bateria podziała jakies 8h bez problemu. A z desktopem zacznie sie nerwówka, bo terminy gonią a pracować się nie da.