Wpis z mikrobloga

@decentralizacja: gdybyś miał pieniądze na spłatę całego kredytu to raczej byś go nie brał.
Po za tym, sprawdź w umowie czy przypadkiem nie masz dodatkowych prowizji za nadpłaty i czy wgl możesz ten kredyt spłacić wcześniej.
@decentralizacja: gdybyś miał pieniądze na spłatę całego kredytu to raczej byś go nie brał.


@pz91: dzięki za informację ile mam pieniędzy, bo właśnie nie wiedziałem

Po za tym, sprawdź w umowie czy przypadkiem nie masz dodatkowych prowizji za nadpłaty i czy wgl możesz ten kredyt spłacić wcześniej.


dobry pomysł
@Wojciech_Skupien: i faktycznie okres "karencji" wynosi 0 dni? tzn spłacając 1 dzień później może zdarzyć się że będzie np 5,000 zł więcej do spłaty (dla kredytu gdzie pozostało np 500,000 zł a podwyżka stopy z np 8% na 9%)?


@decentralizacja: Stopy procentowe nie mają wpływu na kapitał do spłaty. Poniesienie stóp procentowych nie zwiększy Twojego zadłużenia. Wpływa jedynie na odsetki, czyli na opłatę za korzystanie z pożyczonego kapitału.
@decentralizacja: hmm a to dziwne bo myślałem że kredyty są dla biedaków którzy nie mają wystarczającej gotówki na zakup nieruchomości. Bogaci natomiast ich nie biora bo mają już pieniądze na takowy zakup.