Wpis z mikrobloga

@Towarzysz_Moskvin: JAPA TAM Z TYŁU ( ͡° ͜ʖ ͡°), teraz tylko mowa o obecnym TRENDZIE jakim jest Ukraina. Może goje się nie skapną, że ludność jest regularnie mordowana po drugiej wojnie światowej przy cichym przyzwoleniu / braku sprzeciwu potężnych krajów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: Wiem że zachód dla swoich interesów wspiera dyktatury na świecie, ale to nie zmienia faktu iż wewnątrz Unii mamy system wartości których należy przestrzegać czyli dbanie o niezależność mediów i robi interesy z państwem który nam grozi agresją.
  • Odpowiedz
Coraz bardziej sie zbliżamy niestety do orbanowskich Węgier.


@Kielek96: nie zbliżamy się tylko nimi jesteśmy od 2015 roku, PiS angażuje się w ten konflikt tylko i wyłącznie dlatego by załatać dziurę demograficzną uchodźcami z Ukrainy - by uratować swoje dupsko i przedłużyć kadencje, tylko tyle i aż tyle, w geopolityce nie ma żadnych humanistycznych wartości, Ty myślisz że jak zastąpisz ruską ropę arabską to będziesz lepszy moralnie? No nie będziesz
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Ale czy Arabowie groża nam Polsce agresją i czy z nami sąsiadują? Czy może to Rosja to robi? Wiem że trzeba skądś ropę kupować i że nie są to demokratyczne i liberalne państwa które respektuja prawa człowieka.
  • Odpowiedz
@Kielek96: Czym nam Rosja grozi? Ty serio myślisz, że Rosja, która od miesiąca się pierdzieli z Ukrainą byłaby w stanie zaatakować NATO?

Nie wiem, jak dla mnie to w Polsce tylko paranoicy widzą zagrożenie w Rosji - tym bardziej powinni optować za tym, by przekształcić UE w federację na wzór USA oraz powołać armię europejską
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: No całe szczęście że nie mają porządnej armii i jedyne czym mogą straszyć to użyciem broni jądrowej, nie mówią że ja użyją ale to nie zmienia faktu że Rosja grozi zachodowi agresja.
  • Odpowiedz
Węgry nie wspierają działań zbrojnych na Ukrainie poprzez dostarczanie sprzętu wojskowego dla armii rosyjskiej - zarzucanie Węgrom działań prorosyjskich to jest kompletny absurd, równie dobrze można to zarzucić Malediwom albo innym małym państwom które wykazują neutralność w tym konflikcie, niektórzy z was już kompletnie powariowali


@NaczelnyWoody: Aha, i dlatego w swoim powyborczym przemówieniu Orban stwierdził, że miał przeciwko sobie zagraniczne organizacje, media i prezydenta Ukrainy. Czysta neutralność, wcale nie capi
  • Odpowiedz
@Kielek96: Wewnętrzny system wartości który jest przestrzegany jak komu pasuje.

Chociażby relacje UE Libia: Od miłości do krwawego dyktatora poprzez koniec miłości i ingerencje militarną w celu obalenia w/w do opłacania terrorystów i obozów koncentracyjnych dla uchodźców w tym co zostało. A to wszystko w ciągu 3 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pas-ze-mna-owce: Masz racje z tym ze nie można wywalić państwa z UE, powinienem napisać że mam nadzieje iż Węgry bedą izolowane w Unii, post był pisany troche w emocjach i stąd ten brak precyzji, ale nadal uważam że Węgry to jest rosyjska piąta kolumna w Unii i coś powinno próbować sie z tym państwem robić.
  • Odpowiedz