Wpis z mikrobloga

#perfumy pomozcie wybrac 4 zapachy na wiosne lato z tej listy (szukam czegos taniego na codzien, nie drewno, nie roze ,raczej aqua albo cytrusy cos lekkiego):
- Just Jack Neroli
- Lalique Encre Noire Sport
- Rosasi Daarej Pour Homme
- Dunhill Icon Racing
-Bentley Infinite Intense
- Swiss Arabian Shaghaf Men
-Salvatore Ferragamo Uomo Signature
- Jeanne en Provence Acqua
- Jeanne en Provence Intense
  • 24
@konik19: Jeżeli musi być z tej listy to na wstępie odpuściłbym Daarej, bo nie są ani "aqua" ani "cytrus".
Jeżeli to twoje perfumeryjne początki to z mojej strony poleciłbym:
- Lalique Encre Noire Sport - bo to świetny flanker nieśmiertelnego klasyka
- Jeanne en Provence Acqua - bardzo tani, a przy tym niezły klon kenzo pour homme
- Jeanne en Provence Neroli Intense lub Just Jack Neroli - by poznać czy
@konik19: Jeśli ma być świeżo i bez drewna to dwa ostatnie (Oba Jeanne en Provence). Ferrari bright neroli też bardzo przyjemny (można dorwać tester za 60-70zl/100ml). Daarej jest za ciężki na lato, Encre Noire Sport to slaby blind buy a Bentley mimo, że to ładny zapach jest stosunkowo pieprzno/drzewny więc nie trafi w twoje gusta. Jak lubisz ADG to perry ellis red 360 jest też bardzo dobrą opcją z conajmniej równie
@konik19: w takim razie Perry ellis 360 Red - to klon Acqua do Gio, na lato jak znalazł, na wiosnę to może być azzaro legend, ale tu bym proponował najpierw powąchać czy nie odrzuca metalicznością i czy nie jest za sztuczny, ewentualnie missoni wave to taki złoty strzał, uniwersalnym też będzie Givenchy gentleman only , tu tester wchodzi w tej cenie, ale zapach polecam , do pracy i na wyjścia jak
@studentskyyy: Jeanne en Provence nie miałem ale wydaje mi się, że to bardzo zbliżone zapachy i różnić mogą się przewszystkim jakością i parametrami. Jeśli chcesz dobre neroli to bierz bo Ferrari jest wycofane już i (bynamniej mi) tester przyszedł z korkiem. Chociaż sprawdziłem, i kilka dni temu był za 65 zł a teraz najniższa oferta to 88 więc wstrzymałbym się i pocztkał aż będzie poniżej 70zł.
@konik19: Encre Noir Sport to dla mnie mało letni zapach, ale wciąż bardzo udany i warto mieć :)
Z tym, że tam mocno wyczuwalne są iglaki, nie wiem czy to się też mieści w drewno z Twojego posta

Sean John 3AM, które polecił Newton +1, udany dość oryginalny zapach na lato, dobry stosunek cena/jakość w ostatnich cenach na Notino :)
@studentskyyy: Jeżeli podoba Ci się zapach neroli to w sumie warto bo ma znacznie lepsze parametry. Główna różnica to to, że Ferrari ma bardzo mocny cytrusowy początek, potem już stają się stosunkowo podobne. Jak chcesz coś z neroli, ale inne niż większość zapachów to polecam banana republic neroli woods. Pachnie jak JeP, ale z dodatkiem takiego suchego drewna.