Wpis z mikrobloga

Jak wyglądają bilety online do Tatrzańskiego Parku Narodowego? Jakiś kod QR w telefonie? Gdzie potem jest sprawdzane czy naprawdę kupiłem bilet? Czy nikt nie potraktuje mnie jak złodzieja jeśli wejdę na szlak bez wizyty w budce z biletami? Przepraszam za głupie pytania, nigdy nie byłem w Tatrach, a w majówkę planuję spędzić tam parę dni.
#tatry #zakopane
  • 7
  • Odpowiedz
@pieczony-ziemniaczek: Ja kupuję w aplikacji SkyCash, są tam informacje o bilecie i logo parku. Zawsze wcześnie rano wchodzę na szlak jak nie ma jeszcze kolejek to tylko podchodzę do okienka kasy, sprawdza czy jest ok i tyle. Jak już jest trochę ludzi to chyba jest chyba też osobna kolejka do osoby sprawdzającej bilety zakupione online, zależy też pewnie od tego, w jakim miejscu się wchodzi.
  • Odpowiedz
@pieczony-ziemniaczek: Ja kupowałem w zeszłym roku bezpośrednio w sklepie tpn i wyglądało to tak - pdf takimi bilecikami z kodem QR, można sobie wydrukować lub dodać do Apple Wallet lub analogicznej aplikacji androidowej. Przy wejściu do parku pani strażnik skanowała te kody wzrokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko pobieżnie na zasadzie: macie bilety? na ile osób? aha proszę wchodzić. Osoby z biletami online na szczęście były
skrytozgroza - @pieczony-ziemniaczek: Ja kupowałem w zeszłym roku bezpośrednio w skle...

źródło: comment_16490034430odj4lqrDjK5fu0rnCRj9G.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pieczony-ziemniaczek: Jeśli chodzi o zakup, bilet możesz po prostu kupić na stronie tpn i po opłaceniu pobrać plik PDF z kodem i nie bawić się w żadne dodatkowe aplikacje.
Z kontrolami jest różnie, czasem są dwie kolejki do kasy, jedna klasyczna dla osób, które kupują bilet stacjonarnie, a druga tylko do kontroli biletów online, wtedy czasem osoba kontrolująca patrzy czy masz, a czasem skanuje kod. To wszystko zależy od kasy.
  • Odpowiedz
@paramite: Ustawa o ochronie przyrody daje możliwość pobierania opłat za wstęp do parków narodowych w Polsce. Choć, nie ma takiego obowiązku. Zależy od parku
Tak, wiec jak jest pobierana opłata to trzeba zapłacić, inaczej łamiesz regulamin parku i możesz dostać karę finansową.
  • Odpowiedz