Wpis z mikrobloga

Siema!
Mam takie pytanko, zastanawiam się czy jest sens kupować osobno witaminy czy kupić multiwitaminę. Multiwitaminy wychodzą super tanio a jakbym miał wszystko kupić wszystko osobno to wychodzi 10x drożej. Ale tak jakoś dziwne mi się wydaję ze suplementacje bym zamknął w 2-4 tabletkach a nie w garści :D
#mirkokoksy #suplementacja
  • 6
@Saprofit: Właśnie mam, ostatnio czuję się przemęczony i niby badania krwi mam w porządku. Ale jak brałem witaminę D i inne składniki nie miałem tego problemu. Uprawiam dość sporo sportu i dlatego możliwe ze szybciej się wypłukuje.
@Marbou: badania krwi, w sensie morfologia? Na nich nie wyjdzie za dużo. Tu trzebaby konkretnie oznaczyć jakiś niedobór, bądź mieć konkretne objawy, a nie tylko "zmęczenie". Jonogram chociaż badałeś, bo takie coś może oznaczać po prostu braki sodu. Intensywne uprawianie sportu nie ma tu nic do rzeczy, bo ja nigdy nie brałem nic takiego, a uprawiam różne sporty wyczynowo od dzieciaka.
Tylko z witaminą d można się zgodzić, bo jej deficyt
@Saprofit: Morfologia, badanie moczu i tarczyca. Jonogramu nie robiłem :/ Wydaje mi się, że mogę mieć niedobory wiataminy D, cynku, żelaza. Ogólnie mam też tak że w zimie jestem bardziej bez energii a wiosna, lato jesień odżywam. Właśnie dlatego się też zastanawiam czy kupić multiwitaminę i zobaczyć jak się zachowywać czy o prostu kupić poszczególne suple (wg, tego co uważam, że mi brak). Możliwe ze rzeczywiście trzeba poszukać rozwiazania w diecie.
@Marbou: w jonogramie, oprócz sodu i potasu, są również chlorki, magnez, wapń i fosforany. Ale skoro piszesz, że problem jest na zimę, to prawdopodobnie wychodzi ten brak witaminy D. No i jest jak pisałem wyżej, najlepiej celować w konkretne niedobory, bo i tak siłą rzeczy ograniczysz się do tych 2-4 tabletek i to branych okresowo, a nie na chybił trafił brać multiwitaminę, która wątpliwe, że pomoże.