Wpis z mikrobloga

Jaki Total War byłby odpowiedni dla osoby zupełnie zielonej w tematyce strategii?
Mam Troy, Warhammer i Shogun 2. Grałem w Tory ale odpuściłem sobie po pierwszej bitwie w samouczku, to samo w Shogun 2 i podobnie w Warhammer 2 w którego dane mi było zagrać kiedyś z jakiejś okazji.
Najzwyczajniej jak już dochodzi do starcia to nie wiem co sie dzieje, nie wiem nawet czy wygrywam czy przegrywam, a jak już kończę samouczek to widząc że poniosłem wielkie straty na takim poziomie to sobie najzwyczajniej odpuszczam bo widzę że dużo czasu trzeba na to poświęcić żeby ogarnąć.

I tu pytanie, czy mam racje i faktycznie trzeba przy tym dłużej posiedzieć żeby ogarnąć co i jak czy taki zielony w strategiach gość jak ja ogarnie szybko? A jeśli tak to której grze dać drugą szansę?
#gry #totalwar

jak wyżej

  • Troy 0% (0)
  • Warhammer (1) 26.3% (10)
  • Shogun 2 52.6% (20)
  • nie ma co, lepiej sobie odpuścić 21.1% (8)

Oddanych głosów: 38

  • 8
@Amenotejiikara: Bez dwóch zdań Szogun. Sam byłem w podobnej sytuacji co Ty teraz, miałem zarówno Medievala 2, Szoguna 2 i jakieś inne z bundli. Medieval jest niestety nieco archaiczny i jednostki wydają się nie reagować odpowiednio na rozkazy, zarządzenie miastami też wygląda jakby coś było z tym nie tak. Dałem sobie spokój. Postanowiłem sprawdzić Szoguna i to był strzał w 10 głównie ze względu na małą różnorodność frakcji jak i całej
@Amenotejiikara Ja zaczynałem od medieval II ale uwazam ze Rome II jest najprostrza. Chociaz nie wiem czy jednak nie powinieneś sobie odpuścić jeśli nawet w samouczku źle ci idzie szkoda nerwów. Jeśli jednak chcesz zacząć przygode z serią to tak jak mowiłem Rome II. Bardzo proste mechaniki i mało skomplikowane jednostki. Przechodzisz samouczek i na spokojnie grasz. Na pierwszą kampanie Rzym tak jak w samouczku i bez problemu wchodzisz w serie, wszystkie
@Amenotejiikara: Każdy toral war w którym sie regenerują jednostki podczas odpoczynku w miastach jest łatwy, zrób sobie dwie armie albo dąż do tego i będzie z górki, sam polecam Medievala 2 z dodatkiem Kingdoms na modzie Bulat Steel