Wpis z mikrobloga

Lekarz, z którym wspólnie współpracuje już od dłuższego czasu na naszym discordzie konopnym w końcu pojawił się na wykopie!

@GreenDoctor - teraz bezpośrednio do niego możecie kierować się w sprawach medycznej #marihuany.

Szczerze mówiąc, bardzo polecam Michała, uważam go za prawdziwego fachowca i przykład dobrego lekarza.

#wykopjointclub #konopie #cbd #thc #narkotykizawszespoko #lekarz
  • 19
@Dyspenseria: np czy jest w stanie odpowiedzieć na takie czysto hipotetyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) pytanie, czy jak używam klonazepamu aby zapobiec atakom padaczki po tramalu retard (przedluzone uwalnianie) to czy wystarczy jedna dawka klonazepamu i będzie blokował padaczke aż do końca działania tramadolu czy będe musiał po jakimś czasie dorzucić kolejną dawkę. Niby klonazepam ma czas półtrwania koło 30 godzin, ale tramal retard bardzo długo działa
@GothBoyy666: no ja o tym nie mam pojęcia żadnego. Bardziej pytania związane z konopiami ewentualnie plus inne substancje. Na pewno konopie i choroby.

Jednak za duża odpowiedzialność, a za mało czasu, żeby poznać wszystkie używki tego świata i możliwości synergii lub efektów ubocznych ich mixow (,)
A co do leczenia alkoholizmu: Okazuje sie że całkiem niegłupia zamiana wódy na MJ

1. Istnieje możliwość że MM będzie w przyszłości używana w terapii substytucyjnej jako zamiennik alkoholu - leczenie substytucyjne jest uznaną terapią w przypadku uzależnienia od nikotyny (gumy, pastylki, spraye z nikotyną zamiast papierosów) oraz heroiny (terapia metadonowa). Pojawia się coraz więcej badań wskazujących że MM może być stosowana w ZZA - badania wykazują że zmniejsza ilość przyjmowanego alkoholu,
@GreenDoctor: ten pacjent o którym mówię to 35l, 5 lat terapii i odwykow. Nie pije od 1,5 roku od kiedy zażywa MJ. Oczywiście wszystko pod okiem terapeuty i lekarza. Teraz są na etapie odstawienia konopi co ma potrwać do roku i potem tylko na imprezach. Dość ciekawy przypadek, ponieważ pacjent ma rodzinę i firmę. Dowiedział się o nałogu alkoholowym jak urodziło się dziecko i nie był wstanie przestać pić, od razu
@PiersiowkaPelnaZiol: Słuszna uwaga, dlatego nie są przechowywane na serwerze tylko wprowadzane do programu gabinetowego DrWidget. Na serwerze zostaje mail i imię nazwisko abym mógł rozróżniać pacjentów.
Są to dane niezbędne do ew przeprowadzenia wizyty i wystawienia recepty.
@super_gej: Są już dostępne dowody wysokiej jakości że kannabinoidy w dawce 20-40mg THC dziennie zmniejszają spastyczność i dolegliwości bólowe u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.
Jest dość duża szansa ale ja zawsze mówię pacjentom że gwarancje dają w mercedesie, w medycynie ciężko cokolwiek obiecywać.

nie wiem czemu nie potrafię wkleić linku tutaj, wyskakuje jakiś nieznany błąd, artykuł: Cannabinoids for Treatment of MS Symptoms: State of the Evidence, Curr Neurol Neurosci Rep. 2018
@GothBoyy666: bez tolerki na benzo powinno styknac.

Zalezy tez ile tego tramca wcinasz.

Benzo przeciwpadaczkowe to klon albo diazepam najlepiej. Tak 1h przed tramalem (pod jęzor wejdzie szybciej i mocniej). Ryzyko drgawek po tramcu najwyższe jest na początku gdy przeważa działanie serotoninowe i działa tramadol. Gdy aktywują się metabolity to jest działanie opioidowe typowo i występuje ono po 4-5h od zjedzenia T.

Ofc może być to pózniej lub wcześniej zależnie od
@Dyspenseria:

Nie piję alkoholu, nie palę papierosów, ani nie biorę narkotyków.

Niemniej jednak rozważam leczenie konopiami że względu na prawdziwe problemy ze zdrowiem.

Nie zależy mi specjalnie na "narkotyzowaniu" się. tylko na poprawie zdrowia i samopoczucia. Jest to też drogie leczenie.

Boję się też negatywnych konsekwencji. Tzw. "Zamuly i dziury w mózgu" bo już teraz mam problemy z koncentracją. Dużo osób chyba po dłuższym stosowaniu tak ma. Czy to mit?

Czy
@jaszuch: znam kilkanaście różnych klinik medycznej marihuany i Green doctor ma najbardziej fachowe podejście z nich wszystkich. Bazuje na badaniach naukowych, jak czegoś nie wie to szuka i sprawdza.

Polecam go bo jest dobry, nie mam żadnej umowy, ani korzyści materialnych z tego. Opisz jemu swoje schorzenie i jego odpowiedz sama cię przekona.
Kolega Dyspenseria jest zbyt łaskawy :)

Ogólnie idealną sytuacją było by skonsultować się u lekarza specjalisty w danej dziedzinie ORAZ zajmującego się medyczną marihuaną żeby sensownie ocenić bilans potencjalnych korzyści i strat. Niestety rzadko jest taka możliwość, stąd też zapotrzebowanie na tzw kliniki konopne które jako takie nie zajmują się diagnostyką i leczeniem pierwszego rzutu jakichkolwiek chorób a bardziej służą właśnie jako pomoc w ocenie potencjalnych korzyści i prowadzeniu terapii za pomocą
Na serwerze zostaje mail i imię nazwisko abym mógł rozróżniać pacjentów.

Są to dane niezbędne do ew przeprowadzenia wizyty i wystawienia recepty.


@GreenDoctor: To niby gdzie się te dane zapisują jak nie na serwerze? Są od razu wysyłane na Twój komputer w pracy? ;>