Wpis z mikrobloga

chcę przekazywać regularnie dochód ze swojej firmy na pomoc Ukrainie. Wiem, że przepisy pozwalają odliczyć od podatku 10% dochodu w CIT.

Na jakie rachunki i jakich podmiotów mogę robić przelewy, aby te przelewy mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu? Jest gdzieś lista takich podmiotów? Bank Ukrainy będzie mógł zostać zaliczony w poczet takich podmiotów?

Proszę o pomoc.

#podatki #ukraina #pomoc #pomocdlaukrainy #prawo #darowizna #firma #wojna #ksiegowosc #pieniadze #wykoppomaga
  • 3
@ajron_men: Myślę, że ja wpłacisz na specjalne konto w Banku Gospodarstwa Krajowego utworzonego razem z Naeodowym Bankiem Ukrainy to będzie git ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja wpłacam tam, bo to najbardziej legitne konto w Polsce, które bezpośrednio przekierowuje na Ukrainę, gdzie wiedzą najlepiej co zrobić z pieniędzmi (òóˇ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ajron_men: Ustawa wprowadziła również korzystne rozwiązania dla firm, które niosą pomoc dla Ukrainy za pośrednictwem organizacji, do których zaliczone zostały:

organizacje pozarządowe (również z Ukrainy),
jednostki samorządu terytorialnego,
Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych,
podmioty wykonujące działalność leczniczą oraz z zakresu ratownictwa medycznego na terytorium Polski i Ukrainy.
Preferencja polega na możliwości ujęcia wydatków na tę pomoc w kosztach podatkowych (zarówno w PIT, jak i w CIT). Kosztem uzyskania przychodów będą wydatki na