Wpis z mikrobloga

a teraz proszę pokaż mi tv/monitor OLED z matową powłoką jak takiś mądry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PanPrezes_PL: Ale przestań tu rzucać jakimiś amatorskimi rozwiązaniami. Mówię o profesjonalnych monitorach i KAŻDY referencyjny ekran z jakim się spotkałem 98+% Adobe RGB jest matowy. Wpisz sobie w google nawet oled reference screen/monitor czy jak tam chcesz i będziesz zaskoczony. Do tego dochodzi fakt 10 bitów a nie frc (8+2)
męczącym są dla mnie jakiekolwiek poprawki na macbooku przez ten idiotyczny odblaskowy (i za ciepły)


@pepies: macbook ma ciepłe kolory? Może nie wyłączasz True Tone które faktycznie podbija ciepło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@To_The_Moon: ma. Zrób sobie próbny wydruk na jakiejś lepszej drukarce CMYK z fragmentem C M po 50procent i porównaj na ekranie. To już specyfika ekranu. Kolory odbite, w druku, są bardziej 'sprane' niż na przeciętnym ekranie, a kalibracja w profesjonalnych ekranach mocno to eliminuje (monitory to nadal RGB i nigdy nie będą 1:1 do cmyk). A MacBook ma te kolory FEBJULOUS xD przez co w ogóle nie odpowiadają drukowi bez względu