Wpis z mikrobloga

Chciej kupić rower w karbonie na olx/ allegro. Przekrój ludzi z którymi prowadzę rozmowy albo próby rozmów jest ciężki do zdzierżenia. 5 na 5 rozmów to albo braki odpowiedzi albo durne proste zdania nijak mające się do pytań, uciekanie od tematu, rzetelność poziom 0, opisy i zdjęcia z dupy, błędy ortograficzne i burakowatość. Mam wrażenie ze im nie zależy na sprzedaży a całe to olx to gierka psychologiczna.

#olx #allegro #rower #mtb #januszebiznesu
  • 10
@vauecki: olx to rak. Dwa razy tam wystawilem ogloszenie. Nigdy wiecej. Pelno spamu od tej pory. Baa ktos chciał na oko tone drewna do oddania za darmo paczkomatem za pobraniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A raz sprzedawalem rower. wystawiony za 1500 - tyle realnie wart. Zero odzewu po za dam karme dla gekona lub 200zl. bujalwm sie pol roku. Wystawilem za 3k. W 3 dni poszedl za
@kobrys13: no no, juz ocenił xDD Akurat sporo z pytan ktore zadaję nie są do rozwiązania przez telefon, bo nie wierzę, że chłop podczas rozmowy wezmie przymiar do łańcucha albo zacznie mierzyć długość podsiodłówki, dlatego zostawiam to na spokojne odczytanie i odpowiedz
@vauecki: najpierw dzwonisz inoceniasz szanse i kupującego
Pytasz czy może zrobić A B i C a potem piszesz mu żeby zrobił ABC.

Z perspektywy sprzedającego on dzięki temu też dowiaduje się że jesteś zainteresowany a nie zaraz krzykniesz że dajesz 2tys i już jedziesz za sprzęt za dycha albo coś.

Jak z autami.
@kobrys13: zgadza sie, czyli tak jak myslalem- jebnięcie umysłowe sprzedających. Ja mam się domyślać co pomyśli sprzedający więc mam odgrywać jakieś tańce, telefony, podchody zeby otrzymać najzwyklejsze odpowiedzi, których brak w opisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zgadza sie, czyli tak jak myslalem- jebnięcie umysłowe sprzedających. Ja mam się domyślać co pomyśli sprzedający więc mam odgrywać jakieś tańce, telefony, podchody zeby otrzymać najzwyklejsze odpowiedzi, których brak w opisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@vauecki: Sprzedawałeś coś na olx kiedyś?

Ci sprzedający często mają dokładnie takie samo odczucie jak ty jako kupujący - czyli dostają dziesiątki zdawkowych pytań mailami, propozycji kupienia za 1/10 i w ogóle.
Sprzedawałeś coś na olx kiedyś?


@kobrys13: Sprzedaję od wielu lat na olx i allegro+ kiedyś gumtree. Mam pytanie- daję odpowiedz+ w miarę możliwosci wszystko w opisie tak, żeby kupujący nie miał wątpliwosci. Masę sprzedanych rzeczy to kontakt słowem pisanym bez ani jednego telefonu więc jak ktoś skończył podstawówkę to można wszystko.

I nie, nie proponuję chorych cen odkupu a z jednym jegomościem przeprowadziłem rozmowę telefoniczną ale słuch zaginął gdy poprosiłem o