Wpis z mikrobloga

@Pshemeck: zainteresuj, ale jest jeden mały haczyk. Co prawda obsługa 3dfx jest darmowa, ale już D3D kosztuje 60$ (a właśnie X-Wing 95 korzysta z D3D). Ja dałem, nie żałuję. Poza tym, choć jest możliwość skompilowania na Windows, to jednak lepiej to działa pod Linuksem.
@OSH1980: Obadam, jak mi się spodoba, to zapłata za coś, w co grałem wiele lat a teraz wygląda o wiele lepiej to nie jest problem. Muszę to tylko przetestować. Stary, ja tę grę katuję od premiery :D
@Pshemeck: ja pierwszy raz X-Winga odpaliłem na Amidze pod emulowanym Macintoshem. I tam ją skończyłem pierwszy raz. Jeżeli chcesz tylko X-Winga, to możesz podziałać z 86Box - ten jest całkowicie darmowy, działa pod Windows 10 bezproblemowo i tez ma obsługę akceleracji 3D, a X-Wing działa na nim elegancko.
Aha, rebelsquadrons.org znasz?
@OSH1980: Znam. Co do samego X'a to i owszem, fajna sprawa. Jednak to co widzę na filmiku bardzo mnie zaciekawiło. Dla mnie sama gra, to kwintesencja moich przygód z grami na PC. PC miałem dość szybko, bo już ok 91 roku, ale w czasach X'a przesiadłem się na potężny sprzęt, gdzie pół osiedla siedziało u mnie w domu :) Mam przeogromny sentyment do tej gry, i sama w sobie bardzo mi
@Pshemeck: ja stamtąd wylatałem 500 misji. Niektóre są tak potwornie trudne.,.. Co do tego patcha - tak - ten człowiek jest zawzięty. Niestety, ma też dość duże ego, przez co np. wyleciał z VOGONS, bo wdawał się w niepotrzebne pyskówki z innymi użytkownikami i mieszał z błotem inne emulatory. Ale programistą jest świetnym, czego dowodzą efekty.
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: Pierwsze pytanie: chcesz to odpalać na Windows czy Linuksie? Co do emulacji - na razie testowałem tylko X-Winga z akceleracją 3D. PCEM jest ok, ale ma ograniczenia, przede wszystkim w szybkości - bo tam masz emulację karty graficznej, a ta łatka wykorzystuje fizyczną kartę. Poza tym PCEM nie wyjdzie poza P II, podobnie zresztą jak 86Box. QEMU jest o wiele bardziej elastyczne. Na nim postawisz nawet W10. Chyba zrobię jakiś
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: hm. Da się, aczkolwiek czeka Cię sporo czytania… bo po pierwsze trzeba samemu skompilować źródło, po drugie odpowiednio zainstalować wrapper po stronie hosta, a potem odpowiednio zainstalować Windows (opis tyczy Win 98SE, nie wiem, jak będzie z 95), a potem odpowiednio zainstalować łatkę w samym Windows 9x. Ale moim zdaniem warto.
https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=24&t=60950
https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=9&t=80660
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: QEMU... niestety, dla gier wykorzystujących 3dfx i ogólnie akcelerację 3D nie ma alternatywy, jeżeli chodzi o prędkość działania. Możesz kombinować z PCEM/86Box, VirtualBoksem czy VMWare, ale one wszystkie nie dorastają QEMU do pięt, jeżeli chodzi o komatybilność z takimi grami. Z tej czwórki najlepiej wypada para PCEM/86Box (niedawno wyszła nowa wersja 86Box), bo VB i VMW to już maszyny wirtualne, które nie były projektowane do twego, by na nich odpalać
@OSH1980: z opisu ciekawie wygląda. Muszę go wypróbować. Większość rzeczy udaje mi się odpalić na Windows 10, ale na wszelki wypadek trzymam laptopy z XP i 98. Tak to mógłbym się ich pozbyć