Wpis z mikrobloga

Usłyszałem gdzieś, że AMD planuje wypuszczenie procesora mobilnego do laptopów ze zintegrowaną grafiką, którą ma mieć osiągi w grach GTX 1650 4 GB - to prawda? Pytam, bo spalił mi się laptop i jeśli faktycznie ma coś niedługo wyjść o wydajności GTX 1650 4 GB, a z małym zużyciem prądu to byłbym zachwycony. Nie widzi mi się dawać, np. 6-7k za lapka z GTX 3060 w momencie kiedy gram głównie w gry 4X jak Stellaris, Endless Space/Legend, seria Cywlizacja oraz w jakieś cRPG i to wszystko w max Full HD, więc dla mnie taki Ryzen o wydajności GTX 1650 4GB spadłby z nieba.
#amd #ryzen #komputery #pcmasterrace
  • 7
Chodzi Ci pewnie o procesor np AMD Ryzen 7 6800H. Niestety widziałem go tylko w gamingowym laptopie Asusa z dedykowaną grafiką (cena około 7k). Pewnie w przyszłości pojawią się propozycje oparte tylko i wyłącznie o ten procesor. Testy i osiągi tego igpu znajdziesz w googlach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DaggerLee: Dzięki za info. Właśnie obejrzałem benchmarki i powiem szczerze, że nie powalają i to, że osiągi są jak w GTX 1650 to jakaś bujda, więc pewnie znowu coś źle zrozumiałem. Chyba jednak poczekam na jakieś promocje i kupię lapka z GTX 1650 4GB bez systemu w okolicach 3k złotych.
osiągi są jak w GTX 1650


@Stark_Espada: nawet współczesne integry w 5000u są już bliżej niż dalej, a seria 6000 to mega postęp, jednak zawsze dedykowane GPU będzie miało przewagę.


No a jeżeli chodzi o ekonomikę zakupu to rozwiązania już istniejące na rynku od jakiegoś czasu są zwykle wyraźnie tańsze niż nowości.

Dlatego jakbyś chciał nowego Idepad gaming z 5600H i GTX 1650 w dobrej cenie to zapraszam na pw ;-)