Wpis z mikrobloga

@number2324: Dzwignia 1:2 to ianczej 50%. Jak cena ETH w momencie otwarcia pozycji to 3300USD (dla rownych oblcizen) to stracisz calą pozycje, gdy cena ETH spadnie do 1650$
Ale !
Dzwignia na xtb dziala na zasadzie "cross", czyli zabezpieczasz pozycje calym swoim depozytem. Innymi slowy, mozesz zejsc ponizej 100% straty na tej pozycji, jesli posiadasz inne srodki poza wplaconymi do otwarcia owej pozycji, ale w razie poglebiajacych sie dolkow to siorbie
  • 0
@Vowwo super, dzięki już rozumiem :) jeszcze tylko dla upewnienia, czyli jeśli mam shorta lub longa i jestem stratny więcej niż to 50% to pobiera mi kasę z z całej kasy dostępnej na koncie, nie trzeba się bawić w jakieś uśrednianie, żeby być pod tymi 50%?
  • 0
@Voww spoko spoko, w inwestowanie bawię się dwa lata, shorty i dźwignią pierwszy raz po prostu, na razie nic nie stawiam, chcę to ogarnąć :) ETH dałem dla przykładu, nie wiem czy spadnie :p
@number2324: łapiąc się za dźwignię przestajesz inwestować a zaczynasz spekulować ;p hihi
Jak coś to służę pomocą, na xtb jestem ponad rok, to już mniej więcej skumałem w co oni sobie z nami pogrywają ;p