Wpis z mikrobloga

@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: ceny nabija właśnie wszystko dookoła tani kredyt przez ostatnie 10 lat, inflacja, niski podatek od najmu 8% gdzie zyski kapitałowe opodatkowane są na 19%, rosnące regulacje przy budowie dzięki UE etc. więc za większość tych wzrostów odpowiada rząd PO/PIS i chora polityka banku centralnego
  • Odpowiedz
: regulacje, ukrócenie patodeweloperki, kataster ¯(ツ)

no to tak, to są dobre instrumenty by w jakiś sposób zbić cenę. Ale wszelkie dotacje, które są promowane przez lewicę...


@PrzeKomentator: Akurat lewica zwykle proponuje podatek katastralny lub/i państwowe budownictwo mieszkaniowe.
To że dotacje są nieskuteczne to większość lewicy mówi od dawna. Dotacje to rozwiązanie raczej prawicy, PO-owskie i PiSowskie (np. mieszkanie dla młodych).
  • Odpowiedz
regulacje, ukrócenie patodeweloperki, kataster ¯_(ツ)_/¯


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: i nie zmieni to absolutnie nic, bo nie ma wystarczającej liczby mieszkań. W Polsce powiatowej ceny są znacznie niższe, ale dziwnym trafem nikt nie chce tam mieszkać. Jeżeli wszyscy młodzi uciekają do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Gdańska itd. to ceny nigdy nie będą niskie.
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: wykopki zamiast myśleć jak zmienić sytuację aby NIE zarabiać minimalnej, to wymyślają jakieś socjalistyczne gówna typu wszystkim równo czyli gówno. Gdzie jest napisane, że ktoś kto zarabia minimum egzystencjalne było go stać na nowe mieszkanie w centrum wielkiego miasta?
  • Odpowiedz
@szalony_kundel_lenina: Ale jakiego złodzieja? Godzisz się zamiast założyć DG lub komunistyczną spółdzielnie na świadczenie usługi pracodawcy za określona stawkę. Tu nie ma kradzieży czy niewolnictwa. Wartość dodana która zagarnia pracodawca nie jest kradzieżą bo sam się na to godzisz… i masz wybór bo możesz żyć zbierając jagody, w schronisku, założyć z innymi komuchami wspólnotę, założyć dg… wiec jest wybór
  • Odpowiedz
wykopki zamiast myśleć jak zmienić sytuację aby NIE zarabiać minimalnej


@ethics: Wymyśliliśmy. W skrócie: socjalizm.

to wymyślają jakieś socjalistyczne gówna typu wszystkim równo czyli gówno.


@ethics: To akurat wymyśliły kuce.

Gdzie jest napisane, że ktoś kto zarabia minimum egzystencjalne było go stać na nowe mieszkanie w centrum wielkiego miasta?


@ethics: Nie wiem, rzadko czytam kucowskie teksty, a tam trzebaby szukać.

Ale jakiego złodzieja?


@Riczard: Wyzyskiwacza. Mogę nawet nazwiskami
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: Zarabiam dużo więcej niż minimalna krajowa, a i tak wynajmuję mieszkanie. Nie wiem, co będę za 2 tygodnie robił, a co dopiero za 30 lat i nie wiem, czy będę chciał mieszkać ciągle w tym samym miejscu i w tym samym mieszkaniu, to po uj mam się zadłużać. Zresztą, wolę sobie mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu w lepszym standardzie, niż kupić jakieś gówniane mieszkanie do remontu w bloku ze śmierdzącą klatką
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny:
Imo każdy człowiek powinien mieć możliwość posiadania własnego domu/mieszkania, to podstawowe prawo człowieka. Kiedyś chłop sobie przyszedł, postawił chatę ze strzechą i sobie mieszkał. Na dobrą sprawę, czym jest dom? Kilka betonowych ścian, okna i dach, na coś takiego człowiek ma harować latami, śmiechu warte. Sytuacja gdzie trzeba 20-30 lat pracować tylko po to, by mieć gdzie mieszkać jest kompletnie chora, dla mnie to nic innego niż współczesna wersja niewolnictwa
  • Odpowiedz