Wpis z mikrobloga

@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: ceny nabija właśnie wszystko dookoła tani kredyt przez ostatnie 10 lat, inflacja, niski podatek od najmu 8% gdzie zyski kapitałowe opodatkowane są na 19%, rosnące regulacje przy budowie dzięki UE etc. więc za większość tych wzrostów odpowiada rząd PO/PIS i chora polityka banku centralnego
  • Odpowiedz
: regulacje, ukrócenie patodeweloperki, kataster ¯(ツ)

no to tak, to są dobre instrumenty by w jakiś sposób zbić cenę. Ale wszelkie dotacje, które są promowane przez lewicę...


@PrzeKomentator: Akurat lewica zwykle proponuje podatek katastralny lub/i państwowe budownictwo mieszkaniowe.
To że dotacje są nieskuteczne to większość lewicy mówi od dawna. Dotacje to rozwiązanie raczej prawicy, PO-owskie i PiSowskie (np. mieszkanie dla młodych).
  • Odpowiedz
regulacje, ukrócenie patodeweloperki, kataster ¯_(ツ)_/¯


@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: i nie zmieni to absolutnie nic, bo nie ma wystarczającej liczby mieszkań. W Polsce powiatowej ceny są znacznie niższe, ale dziwnym trafem nikt nie chce tam mieszkać. Jeżeli wszyscy młodzi uciekają do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Gdańska itd. to ceny nigdy nie będą niskie.
  • Odpowiedz
@szalony_kundel_lenina: Ale jakiego złodzieja? Godzisz się zamiast założyć DG lub komunistyczną spółdzielnie na świadczenie usługi pracodawcy za określona stawkę. Tu nie ma kradzieży czy niewolnictwa. Wartość dodana która zagarnia pracodawca nie jest kradzieżą bo sam się na to godzisz… i masz wybór bo możesz żyć zbierając jagody, w schronisku, założyć z innymi komuchami wspólnotę, założyć dg… wiec jest wybór
  • Odpowiedz
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny:
Imo każdy człowiek powinien mieć możliwość posiadania własnego domu/mieszkania, to podstawowe prawo człowieka. Kiedyś chłop sobie przyszedł, postawił chatę ze strzechą i sobie mieszkał. Na dobrą sprawę, czym jest dom? Kilka betonowych ścian, okna i dach, na coś takiego człowiek ma harować latami, śmiechu warte. Sytuacja gdzie trzeba 20-30 lat pracować tylko po to, by mieć gdzie mieszkać jest kompletnie chora, dla mnie to nic innego niż współczesna wersja
  • Odpowiedz