Wpis z mikrobloga

Dużo emocji budzą rosnące stawki WIBOR. Jedni płaczą nad rosnącymi ratami kredytu, a inni cieszą się, że jutro #toyotabank zaktualizuje stawki WIBOR 3M użyte do oprocentowania konta https://www.toyotabank.pl/indeksowane-konto-oszczednosciowe. Także jeżeli jesteście ciułaczami, którzy nie uzbierali na wkład własny i nie staliście się rentierami / landlordami, to od jutra możecie się cieszyć się z rosnących cyferek na koncie w tempie ~4,74% na rok (oczywiście minus podatek Belki, bo czemu kapitaliści mieliby nie dzielić się zyskami).

PS Jest też mały smutek. Kwoty powyżej 100k pln będą oprocentowane od jutra (WIBOR 3M - 3pp), a nie jak do tej pory (WIBOR 3M - 2pp).

#nieruchomosci #codziennywibor
  • 18
  • Odpowiedz
@mickpl poprawili ostatnio oprocentowanie dla oszczędności powyżej 100tys. Wcześniej był WIBOR3M - 2%, teraz będzie WIBOR3M - 3pp.
Jak rozumiem każdemu przed zmianą naliczali odsetki według stawki 2.46%? Ja niestety mam tam poniżej 100k, więc nie miałem jak sprawdzić.
  • Odpowiedz
@mtosny: 100k na 3% #!$%@? to juz lepiej kupic Orlen dla dywidendy 3,5 na akcje.
A sa lepsze opcje przeciez jeszcze jak np tanie NIO
Dzis za 100k mozna kupic mniej wiecej 1300 akcji Orlenu.W zyciu bym nie zablokowal 100k na taki gowniany procent.
  • Odpowiedz
W zyciu bym nie zablokowal 100k na taki gowniany procent


@borjaki: oferta jest dla ciułaczy, którzy nie lubią ryzyka. Nie można porównywać akcji i konta oszczędnościowego. Z tego konta można wyciągnąć kasę kiedy ci pasuje, akcje dobrze byłoby sprzedać bez strat, więc nie w każdej chwili. Dlatego o blokowaniu kasy to można mówić raczej w przypadku sugerowanych przez Ciebie akcji.
mtosny - > W zyciu bym nie zablokowal 100k na taki gowniany procent

@borjaki: ofer...

źródło: comment_1648740895p8tOuqdcziw0Xo6LMVKzQ0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
trochę bieda że ta oferta działa do 100k, znasz może inne banki które oferują podobne oprocentowanie?


@Wygryw_z_wyboru: niestety nie znam banku, który ma dobrą ofertę dla większych kwot. Ja zatrzymałem się na Aion Banku, który daje 2.5% na rachunku w PLN bez limitu kwotowego w zamian za opłatę 50pln/msc.

Ewentualnie jakieś lokaty np. Facto na 3.5%.

Jednak przy większych kwotach to już warto zacząć interesować się inwestowaniem.
  • Odpowiedz