Wpis z mikrobloga

Często mówi się na mirko, że najlepiej pracować w korpo z własnym produktem (a nie w softwarehousach, konktraktorniach, czy korpo bez własnego produktu).

Pytanie brzmi - w jaki najlepszy/najszybszy sposób rozpoznać, czy dana firma jest korporacją z własnym produktem?

Dla przykładu, pracuje ponad trzy lata w średnim korpo z własnym produktem, który jest dostosowywany pod potrzeby konkretnego klienta biznesowego, ale po przeczytaniu profilu działalności na stronie mojej firmy nie miałbym o tym pojęcia i bardziej wygląda to dla mnie na duży softwarehouse.
O ile kontraktornie jeszcze łatwo rozpoznać, tak w pozostałych przypadkach jest trudniej.

#praca #pracait #programista15k
  • 5
@NieBendePrasowac: ale czasem nie masz opcji i może przejść koło nosa. podam tobie przykład mojej obecnej firmy, której jestem współwłaścicielem i w której pracuję. zatrudniony jestem przez holding i całe operacje/developerka dla spółek córek jest robiona przez holding(nie jest to prawdą, że holding nie może nic wytwarzać). robimy dla siebie tylko, nie jest to agencja, czy software house, po prostu z różnych względów jest name wygodniej to trzymać w ten sposób.