Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@furcio: nie, to, że nie znasz nikogo, kto nie jadł dzisiaj żadnego posiłku, oznacza, że w twoich warunkach da się zarobić na jedzenie, tak jak w moich da się zarobić na życie wiedej niż 2k.
W sumie to z 2300 to płacili na produkcji uczniom 4 lata temu u mnie. Po prostu warto nie mówić głupot, jak się nie wie, jakie są realia.
lewactwo oderwane od rzeczywistości


@Morduchna: Fajna ta rzeczywistość, gdzie zwykły człowiek nie jest w stanie kupić mieszkania zarabiając średnią krajową, bo fantazje deweloperów tak się odkleiły od rzeczywistości. :)
Bo marzenie o tym, by było wykonane z przyzwoitych materiałów, nie było klitką i posiadało jakąkolwiek infrastrukturę to już najwidoczniej ultra-lewactwo. xD

Poza tym twierdzenie, że miejsce do życia jest jedynie towarem, to bardzo nihilistyczne podejście do życia i świetna recepta na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: z pensji pielęgniarki żeby zarobić na mieszkanie wielkości klatki dla chomika musiałabym odkładać połowę wypłaty przez 8 lat, o dzieciach, wyjazdach czy samochodzie mogąc zapomnieć, bo za 2 tysiące miesięcznie to jechać mogę co najwyżej na zakupy do biedronki i to jeszcze jednocześnie chyba mieszkając na balkonie u matki. Brzmi jak za*ebisty plan na życie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kundzia999: jaka jest pensja pielęgniarki i o jakim ty mieszkaniu myślisz? Gdyby założyć że odkładasz 1500 miałabyś 150k, fajnie.
Na szczęście są takie narzędzia jak kredyty i takie kroki jak rozwój zawodowy i większe zarobki. A żeby mieć dzieci trzeba mieć partnera, więc więcej pieniędzy, pozdrawiam
Na szczęście są takie narzędzia jak kredyty i takie kroki jak rozwój zawodowy i większe zarobki.


@Shatter: To trochę jak argumenty boomerów amerykańskich, że oni "w 1970 zarabiając 1000 dolarów byli w stanie kupić dom bez problemów". xD
Ciekawe kto będzie wykonywał te "gorsze" zawody, jak wszyscy zajmą się mitycznym rozwojem zawodowym i będą zadłużeni po uszy kredytami.
Czemu nie można stworzyć ludzkich warunków do kupna mieszkań, żeby było na nie
mówię ci idź do jakies firmy budowlanej i im to powiedz, może zrobia mieszkanie dla ciebie za friko


@Morduchna: Może Ci się to wydać niemożliwe, ale nie chcę mieszkania za friko. Chyba że po twojej mamie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkeletonKing: ale pielęgniarka nie musi wykonywać gorszej pracy. A) w osiem lat dostajesz podwyżki nawet w publicznej służbie zdrowia b) jest prywatna służba zdrowia c) jeśli bierzesz pod uwagę małżeństwo to dwójka pielegnairzy uzbiera na mieszkanie w 5 lat, szybko.
A ten tekst o warunkach jest zabawny. Jakie warunki, skoro materiały budowlane są drogie? Są drogie, więc musisz płacić więcej. Tyle.
I no cóż, nie każdy musi mieć mieszkanie w dużym
@SkeletonKing że co mamie? Ja się zgadzam z twoim komentarzem wcześniej, ale nikt nie poświęci się z własnym czasem i pieniędzmi, żeby zrobić tobie mieszkanie za friko albo poldarmo. Problem jest gdzie indziej. Chyba ze wracamy do komuny i państwo się bierze za to. Problem najważniejszy to oczywiście wysokie podatki, które trzeba byloby obniżyć maksymalnie.
@bitcoholic: Oświecisz mnie jak tacy sklepowi kasjerzy, ekspedienci, fryzjerzy, budowlańcy, kierowcy, masażyści, stolarze, dekarze, spawacze, szewcy, mechanicy i inni mają pracować zdalnie? Niesamowicie mnie to ciekawi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DanielPlainview: @Flypho: panu Truskolawskiemu nie ma co zarzucić bo jednak zbudował trochę mieszkań i buduje kolejne. Nowy blok 40mln

To kolejna inwestycja Zarządu Mienia Komunalnego na osiedlu Bema. W latach 2016-2017 w trzech nowych blokach białostoczanom zostało przekazanych 171 lokali mieszkalnych. Te inwestycje kosztowały łącznie ponad 21,5 mln zł, a dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniosło 5,6 mln zł.
źródło: comment_1648748626Via2HCj6JAWCJDGbYxboYQ.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Flypho: Kolejny etap, już tam stoją bloki komunalne z poprzednich inwestycji, po za tym zbudował na borsuczej, Eliasza, Klepackiej. Nikt mu nie płaci że ma budować całe osiedla, to nie deweloper. To inwestycja bezzwrotna. Co roku dobudowuje nowe bloki wg możliwości finansowych
Co roku dobudowuje nowe bloki wg możliwości finansowych


@Jeffrey_M:
No dobra, i całość tego ile do tej pory wyszło? Mam tu na myśli cała infrastrukturę: komunikację miejską, żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnie/szpitale, urzędy, parkingi, parki, tereny rekreacyjne w postaci boisk, placów zabaw, skateparków. Chłopie, jak jesteś w stanie zbudować osiedle za 50 mln to ja chciałbym wejść z tobą w spółkę od ZARAZ. Zarobimy kupę kasy, gwarantuję ci to.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Flypho: napisz do do niego i zapytaj. Czy jakiś deweloper tworzy żłobki, szpitale boiska, szkoły czy skateparki? Bo nie wiem do czego dążysz. W mieście to wszystko jest i nie trzeba przy każdym bloku budować tego wszystkiego
@Jeffrey_M:
Aha, czyli nie osiedle tylko po prostu kilka bloków, które deweloper postanowił dumnie nazwać osiedlem, a ty mu uwierzyłeś xD.

W mieście to wszystko jest i nie trzeba przy każdym bloku budować tego wszystkiego

No #!$%@? xD, jak ktoś zbudował to jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Flypho: lol o co ci chodzi z tym osiedlem? Pisałem że chłop cokolwiek robi i buduje bloki komunalne. Zmienił miasto z lat 90 na wspolczesne z rozbudowaną infrastrukturą, pełno nowych dróg. Jest pełno parków, nowa opera, nowy stadion. Lewak to by chciał mieszkanie za darmo dla każdego mieszkańca i jeszcze przedszkole na dole przy wejściu do klatki, obok przychodnia, sklep i plac zabaw. Nierealneni nierentowne.

Powiedz co u ciebie w mieście
Powiedz co u ciebie w mieście zbudowało się przez ostatnie 10 lat


@Jeffrey_M:
No to tak:
- 3 boiska, licząc z jednym szkolnym
- aktualnie budowany jest skatepark
- przebudowano całe skrzyżowanie prowadzące do szkoły, żeby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom
Na samym moim osiedlu od zawsze były 2 przedszkola, szkoła podstawowa i gimnazjum. Nie było tylko liceum.
Ze złych rzeczy - zlikwidowano przychodnię na moim osiedlu, bo było za mało chętnych, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Flypho: no ok, to jakiś inny dzban pisał o osiedlu za 50mln, 1 blok kosztował 40mln, teraz pewnie z 60mln.
Ja to mieszkałem na wiosce gdzie człowiek się cieszył że szkoła była i sklep xd

Za komuny to trochę inaczej było bo nikt nie miał auta, nikt nie liczył kosztów, firma mojej mamy miała przychodnie w takim wieżowcu 10 pietrowym i cały budynek to byli specjaliści i przychodnia. Gdzie teraz tak
Za komuny to trochę inaczej było bo nikt nie miał auta, nikt nie liczył kosztów, firma mojej mamy miała przychodnie w takim wieżowcu 10 pietrowym i cały budynek to byli specjaliści i przychodnia. Gdzie teraz tak masz ? PRL miał takie zalety że planował całe osiedla razem z przychodniami, przedszkolem, szkoła i placami zabaw. I koszty się nie liczyły

No nigdzie, ale to nie znaczy, że takie obiekty nie stanowią integralnej części