Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie dla bywalców siłowni. Jako, że powoli kompletuję swoją (dużą) domową siłownię rozglądam się za jakimiś fajnymi maszynami by urozmaicić trening. Czy mógłby ktoś napisać mi jakąś hierarchię najlepszych maszyn? Wyciąg mam #mikrokoksy #silownia (Nigdy nie byłem na prawdziwej siłowni)
  • 8
@stasien: po standardowym zestawie sztangi + ławka + stojaki/rack najważniejszy jest wyciąg - jak najbardziej uniwersalny, jak masz dużo miejsca i kasy to brama. Dalej to już zależnie co kto lubi, z czego korzysta i w jaki sposób ćwiczy. Ja bym brał prone leg curl machine + seal row bench + reverse hyper extension machine + belt squat machine, bo to takie maszyny których żałuje, że nie mam na siłowni, choć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Nigdy nie byłem na prawdziwej siłowni)


@stasien: zazwyczaj maszyny na siłowni są bardzo wyspecjalizowane. Dla Ciebie znaczy to tyle, że w większości przypadków zajmują masę miejsca a można robić na nich tylko jedną grupę mięśni.

Rack (najlepiej taki, który pozwoli się zabezpieczyć przed przygnieciem sztangą, więc jakieś dodatkowe ograniczniki) + ławka z regulacją kąta nachylenia + dobry gryf załatwia większość potrzeb. Potem hantle będą najbardziej uniwersalne.

Większość maszyn można zastąpić ciężarami