Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z #prawo #adwokatura a nawet #radcowieprawni.

Zaczynam urlop naukowy przed egzaminem zawodowym. Macie jakieś porady odnośnie egzaminu i nauki, może jakieś fajne materiały Wam zostały? Nie ukrywam, że jakkolwiek się nie stresowałem, nawet to rozumiem, wszystkie kolokwia i egzaminy próbne zdałem, tak jednak zaczynam się trochę stresować. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BigxBoi: Jeśli chodzi o samą naukę, to nie czytaj teoretycznych bzdur, tylko skup się na samych praktycznych aspektach jak wygląda pozew, zarzuty, apelacja, skarga do wsa, komparycje umów. Na gospodarcze ogarnij sobie wszystkie możliwe umowy nazwane, jeśli trafi się umowa, to będziesz miał prostą sprawę. Co do egzaminu, to nie ośmieszaj się jak większość ludzi i nie wjeżdżaj na egzamin z walizką pełną kserówek komentarzy całego systemu prawa cywilnego. Wszytko
  • Odpowiedz
Zaczynam urlop naukowy przed egzaminem zawodowym.


@wutermelon: Coś późno, moje koleżanki z zespołu to już od lutego siedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A mówiąc poważnie to trzymam kciuki, mnie to za rok czeka
  • Odpowiedz
jakieś porady odnośnie egzaminu i nauki,


@BigxBoi: jedna teoretyczna książka/podręcznik do każdego przedmiotu maks. I tak 80% treści to pisanie że w apelacji trzeba napisać sygnaturę czy dać odpisy.

Rozwiązuj zadania z poprzednich lat, pisz co najmniej komparycje i zarzuty
  • Odpowiedz
@BigxBoi: @Ogar_Ogar ma rację, też się pod nimi podpisuję. Ja np. jak się uczyłem do egzaminu, poświeciłem na to 2,5 miesiąca, termin egzaminu miałem w ostatnim tygodniu marca, natomiast ja zacząłem się uczyć na początku stycznia. Przez pierwsze dwa miesiące robiłem tak:

Przez tydzień czytam karne, potem cywilne, gospodarcze i administracyjne, w sobotę lub piątek robię jakiś egzamin z danej gałęzi prawa, w niedzielę czytałem sobie przez godzinę lub
  • Odpowiedz
@BigxBoi: jest kilka fajnych książek np. Kapiński, ja mam gdzieś kilka gb materiałów jak chcesz to podeślij maila na PW to ci wyślę i sobie przejrzysz. Generalnie dobrze jakbyś usiadł i kilka egzaminów zrobił tak rzetelnie jakbyś był na egzaminie. Dla mnie dużym zaskoczeniem było jak szybko tam mija czas, myśleliśmy z kumplem że skoro w robocie takie apelacje robimy w 2h to tam zrobimy to podobnie, ale finalnie chyba
  • Odpowiedz