Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi tak szczerze czy przy inflacji wynoszącej 10% w całej europie jest możliwy krach na GPW? Przecież jak GPW urośnie w ciągu roku 5% to przy takiej inflacji i tak jest tańsza porównując rok do roku. Czy nie powinniśmy obserwować istotnego wzrostu cen akcji? Przynajmniej tych spółek, które na inflacji zarabiają?

#gielda
  • 34
@arkadi2020: I jak zabezpieczyć oszczędności w takich warunkach? Nikt nie zagwarantuje, że złoto akurat wzrośnie ponad te 11%. Więc kupować towar, którego wzrost cen odpowiada za tak wysoką CPI? A co jeśli ten towar nie jest trwały..
@FilipKarol: Problem jest taki że nie idzie tego zabezpieczyć. Większość społeczeństwa będzie stratna. Na zysk wyjdzie tylko państwo, a i to nie jest pewne i korporacje. Na razie nie widać żeby ktoś nad tym panował, pożar polewają benzyna i się kłócą że mało benzyny mają i trzeba więcej.
@maniek74 moim zdaniem wbrew pozorom wcale nie takie zle jest akumulacja gotowki i jesli wystapilby krach na gieldzie spowodowany recesja, to zapakowanie sie w jakies akcje zajebiscie przecenione. Np w trakcie recesji gamedev powinien mocno jebnac
@wojton
Tak samo jak byl covid? Tez byla panika i tąpnelo. I to nie jest moje #!$%@? tylko wiele analitykow zaklada taki scenariusz. Z tym ze teraz zaklada sie ze po tapnieciu nie bedzie odreagowania w gore ale boczniak trwajacy miesiacami. Cóż, czas pokaze...
@OrkWojownik "obawa nadchodzącej recesji" - tak napisales. Dla mnie trochę śmieszne. Dlaczego? Kiedy wg ciebie obawy staną się realne? Jak jakiś Zenek to ogłosi w faktach albo na twitterze "drodzy państwo, mamy recesje" - i nagle krach xDD błagam cię. Recesja trwa i rozkręca się w najlepsze.
@OrkWojownik nie słuchaj żadnych analityków. Na wykopie jest pełno takich analityków. Niczym nie różnią się od rekomendacji jakichs ekspertów z koziej dupy. Myśl samodzielnie.
@wojton ok w takim razie po co ta dyskusja, skoro ty tez jestes jednym z nich :p

Moim zdaniem prawdziwa recesja dopiero nadejdzie, a osobiscie slucham wielu spekulantów, bo po prostu lubie poznawac rozne punkty widzenia. Nie wydaje mi sie ze to sie kłóci z ideą samodzielnego myslenia.
@OrkWojownik poza tym czym miałaby być ta recesja? XD założę się ze sam nie wiesz. Jak dla mnie recesja trwa, bo Place za paliwo x2, place wyższe podatki, wynajem mieszkania w górę, obiady na stołówce z 18 do 22 w pół roku, dobrze że w kredyt się nie ubrałem bo już wgl kupa by była.
@wojton bo wojna sprawila ze na dlugi czas beda niedobory surowcowe a efekty tego nie beda widoczne w ciagu dwoch tygodni tylko w troche szerszym horyzoncie czasowym. Oczywiscie juz wplynela na gospodarki swiatowe, ale prawdziwe efekty wojny zobaczymy pewnie za pare miesiecy.

Tak jak mowilem - wpisz recesja w google, wejdz w zakladke news i wszedzie masz sformułowania ze recezja dopiero nadejdzie albo jest prognozowana. W kazdym razie jest to zdarzenie przyszle.
@OrkWojownik jakie braki surowcowe? Niczego nie braknie, będzie po prostu droższe. Masz paliwa x2 praktycznie. Trzymając gotówkę na koncie będzie cie stać na coraz mniej tych surowców jak to napisałeś
@OrkWojownik żeby były spadki na giełdzie musi wydarzyć się coś niespodziewanego, co wywoła panikę. Recesja w cenie. 3Wś lub nowy ostry wariant covid na moje wchodzi w grę
@OrkWojownik żeby były spadki na giełdzie musi wydarzyć się coś niespodziewanego, co wywoła panikę. Recesja w cenie. 3Wś lub nowy ostry wariant covid na moje wchodzi w grę


@wojton: 3w to nie spadki na gieldzie tylko raczej zamkniecie giełd( ͡° ͜ʖ ͡°)