Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #warsztat #mechanika #praca #januszebiznesu

Możecie mi Panowie powiedzieć jak wygląda u was sytuacja z zarobkami jako samodzielny mechanik w poszczególnych miastach / wsiach? Rozumiem przez to że sami wymieniacie rozrządy, sprzęgła, zawias itd. Pracuję w pewnym warsztacie od 2 lat, ogólnie prawie wszystko git: kasa zawsze na czas, roboty nie brakuje, po 8h 5 dni w tygodniu - nadgodziny praktycznie się nie zdarzają. Jednak ciągle z tylu głowy chodzi za mną myśl że dostaje drobniaki za pracę którą wykonuje.
  • 7
@Tonsil: trochę inna broszka, bo elektryka samochodowa, ale we Wro na rękę jakieś 4k, znajomi w Kato ~3,5-4k, znajomi w Rudzie Śląskiej od 3 do 7 zależnie od miesiąca, ale ci ostatni to nie na osobówkach już
@trzyakordy: @Mateusz-Olssen: Mi za marzec wyjdzie prawie 3k na ręke. Osobiście uważam że to mało, w porównaniu z tym jaki przychód generuje. To moja dziewczyna pracując w gównopracy potrafi wyciągnąć koło 4k. Coraz bardziej zaczyna mnie denerwować ta praca, zwłaszcza że w ostatnim czasie coraz więcej zaczyna się pytań "A czemu tego nie zrobiłeś, a czemu tak, a czemu srak
@Tonsil: no bo tak jest, pracując u kogoś to kokosów nie ma, za to pracując na własny rachunek jest dużo więcej ogarniania i odpowiedzialności. we wro 3-4k to ma kurier w jakimś dpd, ostatnio na mieście widziałem plakat "ulotki 20zł/h" co daje jakieś 3200 przeliczając na etat. niestety, ale samochodówka się zdewaluowała już dawno temu i robota przy furach to nic lukratywnego
@Tonsil Rób duży przerób, staraj się i chodź co jakiś czas o podwyżkę. Ja mam teraz jako mechanik 5-5,5k w mieście wojewódzkim za 40h pracy