Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#buty #gory

Przymierzałem wlasnie buty w 8a i nadal nie wiem xD
Na szerokosc widze ze sa okej, dlugie sznurowania wiec jak zacisnalem to czulem ucisk ale widze ze mozna regulowac. Bardziej o dlugosc mnie frapuje bo w bucie mam jak docisne tak z 0,5-0,75cm luzu palec ciasno wchodzil ale tez konstrukcja buta ma zwezenie przy kostce, na wkladce ponad centymetr jakos(ze dwa palce). Brac pol rozmiaru mniejsze i te dla porownania?
No i to sa via ferraty z podeszwa vibram megagrip, podobno gorzej sie zachowuja w blocie ale na podłodze za to czulem wieksze tarcie, salewy mountain trainer sie slizgaly a te nie.

Ale bede sie trzymal tego buta bo raczej ma to co mam - fajna podeszwe(sprzedawca mowi ze nie beda w blocie jak typowe trekkingi ale bez tragedii), bez goretexu za to skora zewnatez i wewnatrz wiec oddychalnosc lepsza.

Sam tylko nie wiem jak z tym rozmiarem, mam nadzieje ze mi nie podkupia ich xD
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pilot1123: ogolem czulem w nich sie dobrze zarowno w grubszych jak i cienszych skarpetach. Dobrze trzymaly stope a staralem zie robic rozne wygibasy. Trzymaly kostke lekko na boki ale nie jakos sztywno. Chyba wezme te pol rozmoaru mniejsze i zobacze na dniach ostatecznie ktore nie cisna.
@ButtHurtAlert: Jak masz w pobliżu to przymierz może jeszcze La Sportivy albo Scsrpy. Jeśli czujesz, że but nie pasuje na daną stopę to nie ma sensu brać na siłę konkretnego modelu, tylko próbować różne firmy, żebyś czuł, że to jest właśnie ten but i ten rozmiar jaki powinien być.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hubsky_: la sportivy jakos na szerokosc strasznie cisnely a na dlugosc byly okej, na roznych modelach patrzylem tydzień temu. Te salewy z kolei wydawały sie wrecz zbyt luzne, moglem palce zgiac po calosci w bucie, mniejsza zdolność regulacji od tycu takie mialem wrazenie + dziwna buła w srodku podeszwy od wewnatrz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MojWlasciciel: tzn na wkladce mialem 2 palce z przodu jak piete postawilem na skraju jak sprzedawca kazal, jak probowalem wcisnac to byl tak z palec. One tez maja ten przod wzmacniany i trzymaja podbicie wiec troche ciezej docisnąć. Chyba wezme ten rozmkar co teraz, rozmiar mniejsze, wezme pod uwage wasze rady i dokładniej sprawdzę i jak bedzie okej to wezme ktorys z nich a jak nie to zamowie pol rozmiaru wieksze