Wpis z mikrobloga

Trenerem jest przystojny Portugalczyk, który przez 1,5 roku nie wygrywa żadnego ważnego meczu - wykop porównuje go do Jezusa i powstaje ewangelia w jego imieniu.
Trenerem jest Polak, który w pierwszym meczu przełamuje ostatnie 2 dekady w-------i ze Szwecją i daje nam awans - od rana czytam - "eee, mamy farta", "plusujcie, zwołam kiedy grubas wyleci", "jak on mógł odgryzać się za to, że go dziennikarze roastowali przez tydzień?", "jak on mógł zadzwonić do kumpla, który jako jedyny publicznie go wspierał w trudnej chwili!".

Polska mentalność jest straszna. Wygraliśmy najważniejszy pojedynczy mecz od bardzo dawna. Z zespołem, który wyeliminował nas z Euro. A tu wielkie oburzenie na trenera i umniejszanie xD

#polska #mecz #kanalsportowy #reprezentacja
SRzeyamlon - Trenerem jest przystojny Portugalczyk, który przez 1,5 roku nie wygrywa ...

źródło: comment_16486250949GsyMlnlJfEum7eIt4PozK.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Exxan: 2016 to ostatnie wielkie osiągnięcie Polaków. Najwidoczniej słabo śledziłeś całe wydarzenia, bo gdyby nie ten karny Błaszczykowskiego to byśmy walczyli o podium. A jako jeden z niewielu tam zespołów przez większość euro Polska grała na dalekie podania i dzięki temu miała dużo dobrych sytuacji i tak daleko zaszła. Druga sprawa porównaj sobie okres Nawałki a etap gdy odszedł i daj mi znać czy tyle samo meczy na poziomie gramy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SRzeyamlon: bo mieliśmy farta, że nie było czerwa, a Czesiu dwa mecze póki co miał, a wy już aeaaaaeeeee Czesław BOGIEM.
Życzę mu, żeby był lepszy niż Nawałka, ale na razie nie ma po co się podniecać.
A Sousa świetny koncept miał na grę naszej kadry, przypomnij sobie Brzęczka i przypomnij sobie później mecz z Anglią czy Hiszpanią.
Szkoda, że Boniek nie przyjrzał się historii Sousy, w ramach której można
  • Odpowiedz
możesz mi wrzucić nagranie jednej kombinacyjnej akcji naszej reprezentacji z wczoraj? Skoro powinniśmy chwalić trenera to powinieneś znaleźć mnóstwo takich fragmentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: Czy jego zadaniem był awans, czy nauczenie w tydzień gry kombinacyjnej piłkarzy, który pierwszy raz grali w tym zestawieniu na boisku w swoim życiu?

Odpowiem. Awans. Sukces w 100%, i niektórych to boli bardziej niż gdybyśmy odpadli.
  • Odpowiedz
Czesiu dwa mecze póki co miał, a wy już aeaaaaeeeee Czesław BOGIEM.


@Shatter: Ale jakim bogiem? Gość zrobił to, co do niego należało - wygrał. Trudno było oczekiwać więcej patrząc na warunki, jakie dostał. Dziś czytam niezadowolenie ze stylu, fart, i pytania kiedy go wyjebią. xD Nie widzę gloryfikowania go, a napewno mniejszą, niż miał Sousa za opaleniznę i wygadanie :D
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon: Bo większość Polaków to takie wykopki. Aby tylko zawsze być na nie i wszędzie szukać dziury w całym.
Cieszyć się i zaufać nie wolno, kategorycznie nie wolno…
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon: no fajnie, że awansowali, ale czemu według ciebie nie mogę krytykować fatalnej gry i zgodnie z prawdą stwierdzić, że mieliśmy farta, że Szwedzi nie strzelili niczego przed nami mimo kilku bardzo dobrych okazji? No i przy okazji mieliśmy farta, że Szwed zagrał Góralskiego i w--------ł się w Krychowiaka obróconego tyłem do bramki. Nikt nie krytykuje awansu. Wszyscy krytykują grę.
  • Odpowiedz
no fajnie, że awansowali, ale czemu według ciebie nie mogę krytykować fatalnej gry


@Ogau: Jak na Polskę, to gra była najlepsza od dosyć dawna, szczególnie że rywal był wyżej notowany (14 w rankingu zdaje się). Może lepiej zagraliśmy z Anglią, może lepiej z Hiszpanią ostatnimi czasy, w pozostałych meczach gorzej, więc biorąc pod uwagę brak czasu na wypracowanie czegoś więcej, to dziwne jest uzasadnienie krytyki słabą grą. Możesz krytykować, ale ja nie widzę powszechnej krytyki stylu, a trenera. Serio, jest winny tego że po 2 meczach nie gramy pięknej piłki, skoro ostatnio w ogóle nie graliśmy?

mieliśmy farta, że Szwedzi nie strzelili niczego przed nami mimo kilku bardzo dobrych
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon: ja się nie czepiam trenera (znaczy czepiam, ale raczej jego amnezji telefonicznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Stwierdzam jedynie fakt, że gra była c-----a, a sami wypracowaliśmy sobie 2 sytuacje, jak już było 2:0. Reszta to prezenty. I tak, mecz się wygrywa po błędach, ale wynik meczu nie zmienia oceny stylu gry.

Nie wiem, czy interesujesz się piłką


@SRzeyamlon: jakbyś się tyle interesował piłką
  • Odpowiedz
jakbyś się tyle interesował piłką od strony taktycznej co ja to byś inaczej oceniał grę reprezentacji ¯_(ツ)_/¯


@Ogau: Daj spokój, mylisz podstawowe pojęcia. Od strony taktycznej zagraliśmy bardzo dobry mecz. Lepszy rywal nie miał wielu dobrych okazji, formacje ze sobą współpracowały, nie zostawialiśmy dużo przestrzeni, piłkarze wiedzieli jak się bronić (co taktycznie było priorytetem) i jak szukać szans, których w 1 połowie było niewiele, ale w 2, gdy rywal się odkrył - więcej. To, że wiedzieliśmy jak zareagować na odkrytego rywala także jest kwestią przygotowania taktycznego.

Pomyliłeś to ze stylem, lub wyobrażasz sobie że taktyka wpływa na to że pojawi się tiki-taka bez materiału
  • Odpowiedz
jaka jest Twoja definicja składnej akcji, bo nie ma obiektywnego czynnika, który mówiłby co to "składność".


@SRzeyamlon: jak dla ciebie to niech będzie kilka podań, które doprowadziło do akcji bramkowej. Skoro zagraliśmy dobry mecz to musiało być takich sporo. Jak już nie znajdziesz ani jednej to daj znać.

W obronie zagraliśmy poprawnie, a nie bardzo dobrze. Nawet gamoń Żewłakow zauważył, że mamy zbyt duże przestrzenie między napastnikami, a obroną, gdy
  • Odpowiedz
Kończę temat, bo się nie dogadamy.


@Ogau: Bo obsrałeś zbroję, po tym jak chciałeś dyskutować.

jak dla ciebie to niech będzie kilka podań, które doprowadziło do akcji
  • Odpowiedz
Jak spojrzysz jeszcze raz na kontratak, który opisuję wyżej (3:07) to zauważysz dlaczego przestrzeń pomiędzy obroną a Szymańskim/Lewandowskim miała być duża


@SRzeyamlon: ja o ustawieniu w obronie, a ty o ataku xD

pierwsza akcja ok, rzeczywiście mamy tę jedną jedyną, ale druga? Błagam. Laga na oślep xD
  • Odpowiedz
Bo obsrałeś zbroję, po tym jak chciałeś dyskutować.


@SRzeyamlon: tak, obsrałem zbroję. To wcale nie jest tak, że już wolę pracować, niż tracić czas na walenie w głową w mur na osobę, która nie wie, że odległości między formacjami są istotne w obronie xD
  • Odpowiedz
ja o ustawieniu w obronie, a ty o ataku xD


@Ogau: Możliwość wyjścia do szybkiego kontrataku wymaga czasami poświęcenia i oddania pola w środku. Nie wiem po co się próbujesz mądrzyć.

pierwsza akcja ok, rzeczywiście mamy tę jedną jedyną, ale druga? Błagam. Laga na oślep
  • Odpowiedz
Możliwość wyjścia do szybkiego kontrataku wymaga czasami poświęcenia i oddania pola w środku. Nie wiem po co się próbujesz mądrzyć


@SRzeyamlon: człowieku, mowa jest o obronie, gdzie Szwedzi rozgrywają piłkę, nasi pomocnicy i napastnicy są pod 16 rywala, a obrońcy na naszej połowie kotwica i czilera. W takim wypadku, gdy piłka minie linie pomocy to rywal ma bajlando w środku pola. To jest błąd na poziomie juniorskim.

Skończ już lepiej
  • Odpowiedz
W obronie zagraliśmy poprawnie, a nie bardzo dobrze. Nawet gamoń Żewłakow zauważył, że mamy zbyt duże przestrzenie między napastnikami, a obroną, gdy Szwedzi byli przy piłce.


@Ogau: Tutaj napisałeś o tym jak graliśmy w obronie. Teraz piszesz, że chodziło Ci o to jak graliśmy w obronie, gdy Szwedzi mieli piłkę w swoim polu karnym i próbowali nas kontrować. Piękne to bajlando nam robili, nie powiem.

Oczywiście całość okraszona próbami wtyków,
  • Odpowiedz
Oczywiście całość okraszona próbami wtyków


@SRzeyamlon: przecież to była parafraza ciebie

piszesz, że chodziło Ci o to jak graliśmy w obronie, gdy Szwedzi mieli piłkę w swoim polu karnym i próbowali nas
  • Odpowiedz