Wpis z mikrobloga

Lekko przerobiłem silnik klasycznych gier przygodowych scummvm, tak aby zmiana napisów następowała dopiero po naciśnięciu klawisza. Dzieci mają dowolną ilość czasu na przeczytanie dialogów polskiej wersji gry The Secret of Monkey Island. W opisie filmu więcej informacji i silnik dla Raspberry Pi.

Dziecko może uczyć się czytania poprzez zabawę i grę w klasyczny, świetny tytuł. Musi zapoznać się ze wszystkimi dialogami i opcjami dialogowymi, jeżeli nie chce utknąć na jakimś etapie gry :)

https://www.wykop.pl/link/6590863/silnik-scummvm-jako-pomoc-dla-dzieci-w-nauce-czytania/

  • 14
@inrzynier: źródła dodam do opisu filmu późnym wieczorem, są jednak po kilku patchach debianowych. Można jednak łatwo odnaleźć moje zmiany (nie jest ich dużo - około 5-6 i są wyraźnie oznaczone komentarzem) i wprowadzić do oficjalnych źródeł. Ja nie mam już na to czasu.
@Ogonkowa: ja z córką zastosowałem ciekawy sposób na czytanie - otóż zapisałem ją do biblioteki publicznej i byłem zaskoczony, że teraz można wypożyczyć 15 książek jednorazowo. Kiedyś było to maksymalnie 4-5. Córka więc wybierała sobie 15 książek, w domu zaczynała każdą czytać, a jak jej się nie spodobała, to rzucała w kąt i brała do ręki kolejną ze stosu. W ten sposób zawsze po każdej wizycie w bibliotece miała 2-3 pełne