Wpis z mikrobloga

Daily Reminder na dzień 30III2K22

Prywatna broń palna w rękach obywateli nie ma znaczenia, absolutnie najmniejszego znaczenia w przypadku konfliktu zbrojnego. Robotę na polu bitwy robią rakiety, drony, czołgi, samoloty, śmigłowce oraz co najważniejsze wywiad wojskowy i cywilny.

Tezę o pro obronnych właściwościach podejścia : 'kałach w każdej zagrodzie' forsują i tak konfiarze i inni narodowcy, którzy nigdy broni do ręki dostać nie powinni ze względu na ograniczenia intelektualne.

Ponadto Polacy nie chcą broni w domu, bo i teraz każdy mógłby takową mieć.

Niech żaden dzban nie wyjeżdża z tezą, że broń sportowa to wielkie ograniczenie i nie rzuca porównania, że start w zawodach strzeleckich to takie ograniczenia jakby wymogiem posiadania prawa jazdy było cotygodniowe jeżdżenie na tor rajdowy.

Obecne przepisy są idealne moim zdaniem. Są pewne wymogi formalne, ale nie ma zasady uznaniowości.

Tak, więc osoby jęczące i tak pewnie broni by nie dostały w każdych warunkach.

A na koniec pytanko. Ilu z tych krzykaczy masujących swoje małe prządło do kałachów czy tam innych glocków, kupiło sobie chociaż wiatrówkę, albo czarnoprochowca? Tu też logika napaleńców jest powalająca.
Zwolennicy dostępu do broni powtarzają : hurr durr czarnoprochowiec ma moc jak współczesna broń, a nikt się po ulicach nie strzela. więc dlaczego muszę mieć pozwolenie na kałaszka?
Heh, skoro czarnoprochowce są rzeczywiście takie mocne i skuteczne jak broń współczesna, to czemu sobie takiego czarnoprochowca nie kupią po prostu. Przecież to taka sama broń, a zezwoleń nie trzeba.

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #bron #neuropa
P.....r - Daily Reminder na dzień 30III2K22

Prywatna broń palna w rękach obywateli...

źródło: comment_1648618599gOn6qCCQk8choHeJFNIvwE.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Dlaczego przy próbie unormowania dostępu do broni palnej próbujesz straszyć ludzi nie reglamentowanym dostępem do broni?
Aktualna ustawa nie jest dobra, ale również nie jest zła.
Sam proces uzyskiwania pozwolenia gdzie mamy badania, egzamin i sprawdzenie przez WPA jest spoko, natomiast są praktyczne aspekty, które są przestarzałe.
Z kwestii, które należy poprawić to bezsensowne promesy, oraz sam proces rejestracji, gdzie sklep wysyła promesy do wpa i dodatkowo osoba kupująca broń również musi lecieć do wpa rejestrować broń po raz drugi. Należy również wywali celowość pozwoleń, bo nie okłamujemy się większość ludzi to nie są elitarni sportowcy, czy wielcy kolekcjonerzy, a po prostu osoby posiadające broń. Również do zmiany są przynależności do wszelkiego rodzaju stowarzyszeń, czy PZSS, co nijak nie wpływa na bezpieczeństwo posiadania broni.
Jest jeszcze wiele aspektów aktualnej ustawy, która jest po prostu stara i nijak ma się do aktualnej sytuacji.
Wydaje mi się i nie tylko mi, że Polacy są dojrzali w kwestii posiadania broni, ponieważ od 11 lat ilość pozowleń rośnie, natomiast ilość przestępstw z wykorzystaniem broni palnej lawinowo zmalała, a z broni legalnej przestępstwa praktycznie nie
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator:

Prywatna broń palna w rękach obywateli nie ma znaczenia, absolutnie najmniejszego znaczenia w przypadku konfliktu zbrojnego.

absolutnie najmniejszego znaczenia

Ciężkie tezy, wymagają ciężkiej argumentacji. Mógłbyś napisać, że półautomaty tak średnio się nadają, kiedy potrzebny jest tryb automatyczny, lub też, że broń też musi mieć odpowiedni kaliber i właściwości balistyczne.
Ale z drugiej strony, kiedy jest więcej rąk niż broni, to wtedy wszystko
  • Odpowiedz
@ChrisFella:

Broń powinna być dostępna za okazaniem dowodu.


Nie, nie chcę, żeby każdy seba z mózgiem debila mógł mieć broń. Generalnie to co obecnie przeszkadza jeżeli chodzi o broń to albo konieczność udawania kolekcjonera albo należenie do klubu sportowego. Do pozwolenia na broń powinno wystarczyć: kurs, egzamin, badania, niekaralność. O opinii policji możemy dyskutować, wg mnie też powinna być wymagana, ale na zasadzie czy nie ma jakichś wyraźnych przeciwskazań (np.
  • Odpowiedz
Prywatna broń palna w rękach obywateli nie ma znaczenia, absolutnie najmniejszego znaczenia w przypadku konfliktu zbrojnego. Robotę na polu bitwy robią rakiety, drony, czołgi, samoloty, śmigłowce oraz co najważniejsze wywiad wojskowy i cywilny.


@PrzeKomentator: masz rację. A jak przyjdą bandyci czy maruderzy zgwałcić ci żonę czy córkę to po prostu pozwól im się zabawić i się nie broń, bo w końcu broń w rękach cywili na wojnie znaczenia ( ͡
s.....i - > Prywatna broń palna w rękach obywateli nie ma znaczenia, absolutnie najmn...

źródło: comment_1648630401Z0W7stXaAUMP4dXPRErUmz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@PrawaRenka: > ułatwienie dostępu do broni by przyniosło dużo więcej właśnie czegoś takiego

Dziękuję za konkrety, czyżby informacja pochodziła ze słynnego IDzD? To może pokaż mi tą straszną przestępczość z bronią w krajach sąsiadujących z nami, które mają po kilka razy więcej sztuk broni na głowę.
  • Odpowiedz
@PunIntended: bo myślisz że w pl tak łatwo kupić nielegalną broń? xddd zwykły seba przestępca za #!$%@? nie kupi teraz i po co zminioć


@PrawaRenka: Zmiany UOBiA nie oznaczają zdjęcia reglamentacji z kwestii dostepu do broni palnej. Zmieniać należy po to, że aktualna ustawa jest zwyczajnie przestarzała.
Wytłumacz mi dlaczego tak bardzo boisz się broni palnej? Czy również boisz się broni w swoich rękach?
  • Odpowiedz
nie wiem jak w europie ale w stanach to cały czas jakieś strzelaniny so


@PrawaRenka: Tak na serio czy baitujesz? Ale szczerze, serio nie chce mi się dziś odpisywać na baity ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dobra, sprawdziłem profil, nevermind.
  • Odpowiedz
@PrawaRenka: trzeba ustawę dostosować do rzeczywistości, czyli znieść wymóg udawania sportowca lub kolekcjonera. Większość ludzi robiących pozwolenia chce tylko od czasu do czasu rekreacyjnie postrzelać na strzelnicy.
Trzeba znieść również idiotyczny zakaz korzystania z tłumików huku.
  • Odpowiedz
o co się w ogóle bawić w jakieś pozwolenia jak żeby postrzelać sobie na strzelnicy wystarczą tylko pieniądze i dowód osobisty.


@PrawaRenka: logika na zasadzie po co ci samochód jak można autobusem. Powiedz, że tylko trollujesz... ()
  • Odpowiedz