Wpis z mikrobloga

Ze Szkolnej zrobiono to co z serialem Świat według Kiepskich. Ciągnięte na siłę, gdzie kultowe postacie już miały w dupie granie w tym, robiły to tylko dla pieniędzy, ich żarty były żenujące i nieprzekonujące. Oczywiście nadal jest grono odbiorców których to bawi. Tak jak Pupcia-Dupcia swoimi tekstami pisanymi przez jakże zacnych producentów (biedny Okił...) bawiła do końca jakichś troglodytów, tak samo obecny Cyrk Zalewskiego bawi takich właśnie odbiorców + gówniarzy z tiktoków itd.

Stare, kultowe odcinki pełne były nietuzinkowego, groteskowego humoru. Kręcili tych Kiepskich aż prawie wszyscy najważniejsi aktorzy poumierali. Więc przyszły jakieś postacie typu Pupcia (o jezu jakie to zabawne), zaczęli to już całkiem kręcić jak Pierwszą Miłość (wiem, że to ci sami robią, ale litości... to samo studio, te same ujęcia kamer).

I to samo jest ze Szkolną. Kiedyś to było coś, dziś syf, oczywiście pozostaje sentyment i czasami człowiek zajrzy, ale tylko po to żeby dostać gęsiej skórki z żenady i wyłączyć po minucie. Widzicie analogie do Kiepskich? Okił który to stworzył i jego de besta odcinki to taki Niemiecki ze Szkolnej. Okił wykreował m.in Ferdka którego pokochała cała Polska (tego młodszego, któremu chciało się grać i wariować, nie dziada Grabowskiego nibembena gbura) a Niemiecki stworzył moją ulubioną postać Jana Dixana Lesgosa Łoszyngoła.

Naprawdę, Kiepscy i US17 to kropka w kropkę ta sama historia. I będzie ten sam upadek.

Na koniec... dowcip. Major przychodzi o okulisty...


dO wIdZeNiA

#kononowicz #patostreamy
  • 9
@OnKujajor91: szczerze mówiąc Kiepskich nie zdzierżyłem już po pierwszym pilotowym odcinku z 1999 roku (ktoś jeszcze w ogóle pamięta, że Boczek miał brata?). To miała być polska odpowiedź na Świat według Bundych, dlatego dla mnie od początku podróbka była na przegranej pozycji.
Co do meritum, nie traktuję Szkolnej jako serialu, ani nawet jako uniwersum sensu stricto. Szkolna to Kononowicz i jego nudny żywot urojonego męczennika. Zawsze Szkolnej bliżej było do Big
@OnKujajor91: byłem jakiś czas temu na planie filmowym świat według kiepskich, rzeczywiście ta sama ekipa filmowa co pierwsza miłość xd więc nic dziwnego że te same ujęcia kamer. Najbardziej mnie zszokowalo że przenieśli cały plan filmowy kiepskich, mieszkanie, korytarz itp na halę stulecia. A resztę kręcą na green screenie, to już nie to samo niestety :/
@OnKujajor91: Ja powiem tak, zgadzam się ale nie do końca, szkolna jest serialem w który powinno się jak najmniej ingerować, szczególnie ze strony technicznej, to jak jakiś rezerwat, wystarczy wejść i nagrywać, pozwolić im robić co chcą i masz dobry kontent. Gdy zaczynasz wprowadzać jakieś cenzury na poruszanie tematów niektórych, jakieś durne ustawki, czy masz za kamerą debila który musi zawsze wtrącić swoje pięć groszy to powstaje to co widzisz. Wypalenie