Wpis z mikrobloga

@Skorvez_957_: I oskarżanie każdego, kto jest przeciwko cudownemu władcy i jego głupim decyzjom, o to, że jest zdrajcą, nie jest patriotą ani prawdziwymy Polakiem. Zobacz, co znalazłam w jedym z niewielu RiGCZowych, mocno zminusowanych komentarzy na ruskim wykopie

Podsumowując, opozycjoniści (liberałowie, lewicowcy, prawicowcy, centryści, monarchiści… wszyscy) nie są zdrajcami ojczyzny, jak lubią argumentować patrioci. I prawdziwi patrioci swojego kraju. A jedynym powodem, dla którego ci opozycjoniści tak bardzo nie lubią *kogoś*
@asiajasiabasia: Wiem, w środowisku teorii spiskowych tak się wyprawia od lat. Najpierw wszyscy się jednoczą a potem każdy widzi wszędzie agentów. Kiedyś był taki pomysł polityczny jak Konfederacja że wszyscy łączymy się w imię wspólnego dobra od lewa do prawa i z tego pomysłu wyszła Konfederacja. Radykałowie zawsze mają obiekcję do osób umiarkowanych którzy chcą spokoju. Niestety retoryka populistów jednoczy ludzi. Ludzi jednoczy dyktator typu Łukaszenka, rozdawanie pieniążków kosztem podatników i
@Megasuper Większość starych ludzi głosuje na pis a oni wychowali się w komunie więc przesiąkli tym systemem i sposobem myślenia nawet bedąc kiedyś wrogami tego komunizmu po prostu nauczyli się takiego świata.
@Megasuper: otóż to, przez wojnę na Ukrainie zapominamy standardy telewizji publicznej oraz polityków nie róznią się niczym od Białorusi
maseczki, ostrołęka, rocznice smolenskie, konwoj pod domem karakana, trzaskowski pedał, tusk ceny podwyzsza, wybory ktore sie nie odbyly, respiratory od handlarza bronia, 2mld na tvpis itp
@Skorvez_957_: No właśnie, "albo jesteś z nami, albo przeciw nam". Gdzie tutaj miejsce na dyskusję i dialog w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań? Centrum nie polega na "pośrodkowaniu" wszystkich skrajnych opinii, ale wybieraniu tych, które są najlepsze, opierając się na nauce i rozumie, a nie ideologii.

Ludzie zapominają, że nie każdy, kto krytykuje twoje poglądy i działanie, jest twoim wrogiem. Każda sprawnie działająca organizacja, czy to stowarzyszenie, czy firma, czy państwo powinna składać
@alvaroZcamaro: To jest głębsze niż komunizm, to jest pranie mózgu społeczeństwa jeszcze w zaborze rosyjskim. U ruskich niby była rewolucja ale zostały dobre stare sprawdzone metody tresury jeszcze z czasów carskich. Gdyby to była tylko kwestia PRL, to nie byłoby aż tak mocno widać granicy zaborów w każdych wynikach wyborów. A widać. To piętno wżarło się w geny - siedź cicho, nie wychylaj się, uwielbiaj wodza, klaszcz jak wszyscy.
@asiajasiabasia: Za młodu każdy chciał być jak Korwin ultraprawicowy nawet jeśli nie zgadzałem się w wizjami Korwina w przekształcenie PL w drugi Texas - broń dla wszystkich, wszystko co my nie to lewaki. Gdy odchodziłem od Kościoła im bardziej krytykowałem KRK i czytałem Biblię uważałem się za ultraprawicowca - że prawica to świeckie państwo, Bóg, honor, tradycja, nostalgia, zasady, męskość. Przede wszystkim zawsze utożsamiałem prawicę z pomaganiem słabszym, pamięcią o starych
@Megasuper: Nie bez powodu trzymali z Le Pen, Orbanem i Abascalem. To są #!$%@? idioci do kwadratu. Oni wolą współpracować z proputinowskimi agentami w UE kosztem destabilizacji na rzecz Rosji, żeby tylko przepchać ustawy dające im bezgraniczną władzę w kraju.