Wpis z mikrobloga

#gitara #gitaraelektryczna

Słuchajcie, ćwiczę codziennie, teorii muzyki oczywiście nie omijam jednak chce teraz maksymalnie skupić się zdolnościach manualnych, po prostu moje palce nie robią do końca to czego ja chce i nie tak szybko jak ja tego chce.

Jakie polecacie ćwiczenia, takie z doświadczenia, które dały wam najwięcej?

Robię kostkowanie 4/3/2/ dźwięki na każdej strunie od góry do dołu, pajączki.
  • 9
po prostu moje palce nie robią do końca to czego ja chce i nie tak szybko jak ja tego chce


@Vanderwill: w takim wypadku najczęściej trzeba zwolnić tempo i ćwiczyć to co próbujesz zagrać w zwolnionym tempie, potem delikatnie przyśpieszać. Jeśli to nie pomaga to może ułożenie ręki/palców nie jest optymalne.
@Vanderwill potrzebny jest tylko czas i systematyczność, ale ważne żeby po prostu czerpac fun z gry a nie traktować każdego podejścia jak ćwiczenie do odbebnienia. To co robisz jest git, ale polecam też latanie po skalach bo uczysz się i sprawności gry i układów dźwięków
@Vanderwill: tak jak koledzy/koleżanki(?) piszą - grać powoli (metronom też pomaga), ćwiczyć systematycznie, ale mocno dbać o utrzymanie motywacji i przyjemności z gry.
Mi osobiście (co prawda inny instrument, ale zasada ta sama) pasuje podejście w stylu ćwiczenia w 15-minutowych blokach + granie for fun bez liczenia czasu i bez żadnej presji