Wpis z mikrobloga

Pomożecie mi określić koszt remontu po tym kosztorysie jak w filmiku Pan od remontów przedstawia? Chcę zrobić jak najmniej inwazyjnie, wielu rzeczy nie muszę robić, nie wiem jak to wszystko do kupy złożyć.
Najpierw pytania odnośnie przygotowania mieszkania do remontu:

- więc "pierwsze od czego bezapelacyjnie trzeba zacząć to wymiana instalacji elektrycznej". Jak taka wymiana przebiega? No mam na ścianie licznik elekt wymieniony na nowy, ale kable normalnie na wierzchu w jakiejś tam szafce spięte - rozumiem że trzeba młotem drążyć w ścianie dziury na nie? Jak patrzę na sufity to widać gdzie niegdzie żyłkę kabla lecącego do żyrandola. Nie może tak zostać? Tzn. zagładziować sufit czy tam coś i wstawić nowe żyrandole czy źródła światła? Gniazdka mam wypukłe, kostki wystająca ponad ścianę, rozumiem że żeby coś z tym zrobić trzeba kuć młotem dziury żeby je schować? No i Pan podał cenę 5000zł za 50m2 ja też mam tyle. Ale mówi coś wymiana wrz-ta(?) do licznika, czyli co to jest? Ogólnie chodzi mi o to co ja potrzebuję zrobić, w zasadzie dziury gniazd i kable przy liczniku i tyle? No to chyba powinno wyjść niżej niż 5k, nie wiem 3 choć? (łazienka zrobiona, okna plast., elektrykę przy fragmentach podwieszanego sufitu na ledy sam zrobię). Czy jakiś profesjonalny zawodowy elektryk powinien być przy ww czynnościach aby wydać jakiś ceryfikat?
-grzejniki, chcę wymienić aktualne żeberkowe więc 1 grzejnik łazienkowy, 2 średnie pokojowe i 1 duży salonowy. Widzę że 500 za szt plus tysiak za duży, czyli 2,5k. Czy potrzeba specjalistę do tego? Czy musi to być prywatnie najęty fachowiec, czy np. może to być serwis ze spółdzielni czyli tamtejszy dział techniczny? Przecież oni i tak muszą być bo muszą zakręcić pion, to czy tutaj jest tylko koszt materiału? woda i kanalizacja są już. Zauważyłem występujący problem z rurami że stukają nocą szczególnie w zimie co jest mega #!$%@?ące, czy na tym etapie da się coś z tym zrobic podczas remontu?
- wylewki. u mnie nie potrzeba, podłogi są przygotowane na kladzenie na nie parkietu. Sufity podwieszane - tylko 3 podłużne paski (2 w pokojach przy oknie i 1 długi w salonie) żeby ukryć zasłony za nimi, w środku pewnie okrągłe ledy. kabel poprowadzę sobie pod tynkiem, ewent. cos tam wydłubię na rowek. Jaki to byłby koszt żeby to wszystko w sufit powkręcać razem z szynami itp., no powinienem zmieścić się w 2,5k?
- ściany nie będą wyburzane ale trzeba wyrwać futryny ale z tym poradzę sobie sam raczej, potem tylko trzeba będzie wstawiać framugi

Teraz wykończeniówka:
- gładzie - chciałem nie kuć ścian. Czy można zagruntować farbę po sprawdzeniu najpierw czy odchodzi i zeskrobaniu miejsc gdzie odejdzie i zaszpachlowaniu i od razu bez kucia ściany kłaść na to gładź, grunt i farbę? Bo mega nie chcę kuć wszystkiego że żelbetonu (wielka płyta) = kilka worków gładzi jakiś 1000zł
- malowanie = pewnie 1000zł
- panele 50zl/m2 + gres/płytki w kuchni 50zl/m2 + pewnie coś pod nie = 4,5k
- drzwi 3szt + futryny/ościeżnice = 1,5k
- kuchnia liczę 6k zł + agd 4k
- meble 10k
- akcesoria 1k
wychodzi mi 37k z kwotami powyżej. Powiedzcie mi proszę na bazie waszego doświadczenia jak to byście widzieli. Dziekuję z góry za wszystkie odpowiedzi
#remontujzwykopem #mieszkanie #pytanie #majsterkowanie #diy
interpenetrate - Pomożecie mi określić koszt remontu po tym kosztorysie jak w filmiku...
  • 14
- kuchnia liczę 6k zł + agd 4k


Skąd te meble? Jakie AGD? Pralka wliczona?
Średnio to widzę.

- meble 10k


Sama kanapa, na której da się wygodnie siedzieć to że 3k. Rodzice meblowali po taniości (z wyjątkiem kanapy za 6.5k) i wyszło im 18k.

- akcesoria 1k


Tzn.?

No i gdzie łazienka? Sama łazienka to kilkanaście tyś, jeśli nie zrobisz zupełnie po taniości.

@interpenetrate:
@interpenetrate:
to film sprzed roku, teraz materiały średnio x2
Przez pisowski ład i inflację robocizna też sporo droższa

wychodzi mi 37k

Nie ma szans, chyba że wszystko zrobisz sam ale to też nie bardzo.

5k za porządna* wymianę instalacji to bardzo dobra cena

_* Porządną to znaczy położenie nowej 3 żyłowej 2,5mm² (1,5mm² na oświetlenie) z gniazdkami, włącznikami i oświetleniem w sensownych miejscach_