Wpis z mikrobloga

NATO boi się nawet otworzyć w Polsce stałej bazy w czasie pokoju. xD Tymczasem niektórzy na Wykopie wciąż myślą, że godzinę po ataku rosji na Polskę rozpocznie się dywanowe bombardowanie moskwy. Zazdroszczę optymizmu.

Reakcja NATO na atak na Polskę oczywiście będzie, to należy podkreślić. Prawdopodobnie będzie dużo mocniejsza niż na atak na Ukrainę, bo Polska jest członkiem i obowiązuje art. 5, ale nie liczmy na jakieś cuda. Cały czas będzie nawoływanie, by odpowiedź była "proporcjonalna" i "nie prowadziła do dalszej eskalacji".

PS to tylko moje zdanie.

#ukraina
  • 15
@tomasztomasz1234: Amerykanie mają w Niemczech broń atomową, której generalnie tam Niemcy nie chcą, przecież gdyby przenieść tę broń do Polski, wraz z bazami amerykanów, którzy w DE jest kilka, byłby to znak że NATO faktycznie się nie boi, i Polska jest ważnym jego członkiem.

A tak, to wszytko co najwazniejsze jest w Niemczech, więc w razie w linia obrony będzie na odrze.
da tawariszcz.


@bijotai: jakbyś zobaczył moją działalność na wykopie, to daleko mi do popierania rosji. "Tawariszcze" prowadzą narrację, że NATO nam nie pomoże.

Ja jestem realistycznego zdania, że pomoże i to stanowczo. Jednak nie liczyłbym na całkowite unicestwianie rosji, niestety.
@tomasztomasz1234: Nie tylko twoje. Najlepiej się już więcej nie wychylać z głupimi pomysłami. Jak jesteś słaby i mały nie wołaj na solo najsilniejszego zabijakę w szkole. Też bym wolał, żeby Polska nie była tym słabszym w tej analogii no ale 30 lat złodziejstwa polityków zrobiło swoje. Od "braci" Ukraińców trzeba zachować rozsądny dystans, Są tu ich kobiety i dzieci i wystarczy. Polska zrobiła tyle ile mogła. Nawet USA jest ostrożne wobec
@tomasztomasz1234: przecież w czerwcu na szczycie NATO ma być podjęta jakaś decyzja na temat tych stałych baz. Do tej pory nie ma ich u nas bo mimo wszystko Polska jest strefą buforową między sojuszem obronnym NATO i Imperialistyczną Rosją, taki bufor będący w sojuszu. Zobaczymy czy coś się w tym kontekście zmieni, ale ja bym nie patrzył na sojuszników, tylko zakasał rękawy, przyznał się do błędów i zaniechań i zaczął w
Najlepiej się już więcej nie wychylać z głupimi pomysłami.


@brajanek95: nie no, tutaj to myślę odwrotnie, trzeba właśnie namawiać wszystkich do pomagania Ukrainie. rosja nam nie odpuści w nagrodę za "bycie grzecznym". Musimy doprowadzić do wykrwawienia przeciwnika na Ukrainie. Nie mamy innego wyjścia.

ale ja bym nie patrzył na sojuszników, tylko zakasał rękawy, przyznał się do błędów i zaniechań i zaczął w końcu na poważnie modernizować i tworzyć silną armię obronną.
Polska traciła część swoich ziem wielokrotnie z powodu traktatów pokojowych i musiała to zaakceptować teraz pana kolej albo zabraknie panu żołnierzy. Zresztą zauważ, że on już się uspokoił i nie wzywa NATO do bezpośredniego udziału w w wojnie jak dwa tygodnie temu,


@brajanek95: Bo NATO nie zamierza mu pomóc, poza dyplomatyczną pomocą, czyli sprzętem i humanitarną. Co oznacza, że w końcu zabraknie mu ludzi i sukcesy pójdą na marne. Zauważcie, że
Amerykanie mają w Niemczech broń atomową, której generalnie tam Niemcy nie chcą, przecież gdyby przenieść tę broń do Polski, wraz z bazami amerykanów, którzy w DE jest kilka, byłby to znak że NATO faktycznie się nie boi, i Polska jest ważnym jego członkiem.


@TrudnyMinus: to byłby przecież drugi kryzys kubański, broń atomowa w sąsiedztwie rosji. Ruski trzask dupy byłby nie do zniesienia. Niestety do tego nigdy nie dojdzie przez ten wypierdek
@empty_silence: Życie Polaka nie jest dla nich warte tyle co życie Amerykanina, to na pewno. Zawsze mogą powrócić do doktryny izolacjonizmu w którym Europa jak chce to może płonąć, a oni zajmują się tylko sobą. A zresztą Polska to dla nich taka przyszywana Europa, a wybitny mąż stanu Kaczyński nie poprawia naszego wizerunku. Poza tym Amerykanie gardzą słabością choć nie w tak jaskrawy sposób jak Rosja. Nieprzypadkowo pewien amerykański generał na