Wpis z mikrobloga

@CzerwonaPoprzeczka: Gość rządzi już "trochę" a elementów komunistycznych w jego polityce nie widzę. Ale mizianie się do dużej części jego elektoratu która tęskni za ZSRR znaczy, że Marx = Putin? xD

Gospodarka ZSRR była wyłącznie w rękach państwa, Rosji w zasadzie w rękach oligarchów. Jeśli to dla ciebie to samo, to nie wiem jak ci mogę pomóc.
Marx = Putin


@Bury_Zenek: To sam sobie wymyśliłeś.

Gość rządzi już "trochę"


@Bury_Zenek: Najpierw się trzeba przygotować.
A np. Chiny mają plan wprowadzenia Pełnego Komunizmu, mimo że aktualnie ich gospodarka jest dosyć wolnorynkowa, rozwija się znakomicie.
W marksizmie są etapy, najpierw trzeba zgromadzić majątek a dopiero później się go grabi. To jest naturalna kolej rzeczy według Marksa - niewolnictwo, feudalizm, burżuazja, komunistyczna elita zarządzająca. Ten ostatni element to w jego
Czy Putin marzy o takiej marksistowskiej wspólnocie pierwotnej? Nie wiem, raczej nie


@CzerwonaPoprzeczka: I to ja się cofam? xD To ty twierdzisz, że komunizm = prorosyjskość, a jednak żadnego sensownego argumentu za tym nie przedstawiłeś, samo lanie wody o komunizmie, a nawet nie rozmawiamy o tym xD

To może inaczej - skoro Rosja jest taka komunistyczna, to dlaczego Putina chwali największy antykomunista świata - Korwin-Mikke?
@Bury_Zenek: To wrócę do początku:
1. OP (zapewne) dla beki wrzuca marksistę Zandberga
2. ktoś odpowiada że kuce bardziej be bo parodiowali hailowanie dla beki
3. ja komentuję, że Zandberg robił to nieironicznie a kuce jak jasny ch*j ironicznie
4. jakiś typ udaje, że Marks to nikt ważny ani zły, co jest skrajnie idiotyczne znając jego życie, a za to beka parodia kucy to śmiertelne zagrożenie co też jest skrajnie idiotyczne