Wpis z mikrobloga

Ruski wykop to kopalnia głupoty, w sumie jak wykop, ale bardziej egzotycznie. Mógłbym godzinami siedzieć i czytać te komentarze.

W jednym wątku gość pyta jaki jest sens sankcji ze strony Europy, że słyszał, że chcemy zniszczyć ich gospodarkę, ale po co? Że chcemy mieć biedne państwo z atomówkami przy granicy? Nie chce mi się za bardzo komentować braku domyślania się, bardziej bawią mnie komentarze, w których Rosjanie deklarują, że to ich nie rusza, że głupi Europejczycy myślą, że Rosja nie wyprodukuje broni, bo ma jej na 60 lat, no i kto wysłał w kosmos człowieka? Głupi Europejczycy myślą też, że Rosjanie będą protestować przeciwko rządowi, a oni będą się tylko denerwować na Europę i poprą swojego wodza, tacy są hardzi. A dzięki temu wyzbędą się fałszywych wartości (konsumpcjonizm), mają co zjeść, mają ciepło w domu i wystarczy. Nie warto jeść Big Maca z wycelowanymi rakietami w Rosję i teraz spokój. (No i w Europie są wielkie protesty przeciwko rządom, bo ludzie nie chcą sankcji dla Rosji xD)

Trzeźwi zauważają, że poziom produkcji zaawansowanych komponentów jest żaden, że dzisiaj gospodarka jest bardziej złożona niż za czasów ZSRR, że Rosjanie nie będą protestować bo się boją i że teraz nie będzie Big Maca, ale będzie więcej wyrzutni rakiet pod granicami. No i że nikt normalny nie ma zamiaru żyć w biedzie, a gadanie o wartościach to #!$%@? i pocieszanie się w niedoli.

Oczywiście duża część to ruskie "boty" (trolle, propaganda), nacjonaliści-idioci i biedacy, którzy cieszą się, że w końcu wszyscy będą mieć gówno. Ale widać wyraźnie frustrację zwykłych ludzi.

Gość pisze:

"Dzięki temu będziemy silniejsi"

Odpowiedzi:

X: Och, #!$%@? się, silniejsi? Jak do cholery? Starałem się #!$%@? więcej zarobić, ledwo znalazłem pracę za 50 tys. (dzisiaj 2100 zł, przed wojną 2600 i to nawet nie wiadomo czy do łapy), a teraz pomidory przynajmniej 260 rubli (11 zł xD), wieprzowina 330 (14 zł, i tak chyba tanio). Gdzie jest #!$%@? silniejszy? Gniew, jak żebrak, przerażony, biedny, smutny. Silny człowiek, cholera.

Y: Trzymaj się bracie. Miliony tak utonęły, zarówno ty, jak i ja. I też jestem zły. Ale zawsze jest nieprzyjemnie wyrwać pijawkę z tyłka, ale nie możesz jej też zostawić, prawda? Więc tak trzeba, trzymaj się.

X: I jak długo? Dopóki nie umrzesz? Mam 36 lat, rozumiem, że nie zobaczę już normalnego życia w tym kraju.

Z: A kto powiedział, że każdy na tej planecie może w zasadzie liczyć na normalne życie? Czas wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zrobić więcej nawet w trudnych warunkach, zamiast czekać na idealne warunki. To trudne, ale to prawda, że staram się pogodzić ze sobą.

X: Sugerujesz, żebym pracował teraz 14 godzin zamiast 10? Wolałbym wziąć oddech.

Jeśli to prawdziwi ludzie to #!$%@? naród idealnych niewolników xD Rząd #!$%@?, kradnie, warunki są skrajnie niesprzyjające? Pracuj więcej, nie narzekaj. Tak trzeba xD #!$%@? się aby osiągnąć minimum egzystencji Polaka xD

#rosja #wojna #ukraina
  • 23
To nie jest egzotyczne, tacy są Rosjanie. Oni to mają w DNA. Zachód mysli swoimi kategoriami, ze odbierajac im godnosc i dobrobyt, to ich sie zlamie. Oni nie maja godnosci a poziom zycia wiekszosci jest zblizony do Nigerii. Ruski czlowiek ma wpajane od kołyski, ze urodził się w wielkim imperium a zachod chce go zaatakowac. Takze Mireczku, to jest stan umyslu narodu. Nie jest to ruski wykop z garstką wyrzutkow i odosobnionym
jak na początku cieszyli się że zamiast słodzików rakotwórczych że zgniłego zachodu będą słodzić cukrem, a potem baby się w marketach Bbiły o niego i teraz #!$%@?ą o miodzie, to wiem że jeszcze chwila i będą słodzić herbatę kamieniami xD


@zbyssto jak braknie cukru, to będą się cieszyć, że piją niesłodzoną bo to zdrowiej, albo w ogóle samą wodę. Może już wkrótce zaczną wychwalać deszczówkę, że jest zdrowa i lepiej ją pić
Jeśli to prawdziwi ludzie to #!$%@? naród idealnych niewolników xD Rząd #!$%@?, kradnie, warunki są skrajnie niesprzyjające? Pracuj więcej, nie narzekaj. Tak trzeba xD #!$%@? się aby osiągnąć minimum egzystencji Polaka xD


@Pan_Nimbus: to brzmi, jak Orwell - idziesz do pracy, 2 minuty nienawisci celem obrzydzenia zachodu jeszcze bardziej, odbijanie sie w pracy po 10-12h, po pracy jakies wspolne zajecia na swietlicy, zebys przypadkiem nie mogl zostawac sam ze soba ze
W jednym wątku gość pyta jaki jest sens sankcji ze strony Europy, że słyszał, że chcemy zniszczyć ich gospodarkę, ale po co? Że chcemy mieć biedne państwo z atomówkami przy granicy? Nie chce mi się za bardzo komentować braku domyślania się


@Pan_Nimbus: Pamiętaj OPie, że w Rosji oficjalnie nie ma wojny, tylko jest 'operacja wojskowa'; żołnierze rosyjscy nie walczą z żołnierzami ukraińskimi, a z 'ukraińskimi nacjonalistami'; no i są witani kwiatami