Wpis z mikrobloga

Hej, przeglądam tag i widzę, że można trafić główniena produkcję/plantację, ewentualnie mieć wykształcenie i wtedy dla specjalistów też coś jest, a jest jakaś praca gdzie da radę rozwinąć jakieś umiejętności?
Mam nieskończone studia informatyczne po pierwszym semestrze, od 13 roku życia wiązałem z tym przyszłość, ale jakoś nigdy nie dokończyłem nauki tak aby iść do pracy w IT, obecnie pracuje w zakładzie produkcyjnym, przy drukowaniu etykiet, przez to miałem styczność ze sprzętem (drukarki głównie), a że lubię ogólnie pojętą technologie, to przeznaczone na odesłanie do serwisu sprzęty zacząłem sam naprawiać, jako że miałem, a i przez te pracę trochę mi wróciło zacięcie to informatyki, to bardzo ulatwialem sobie pracę pisząc sobie rózne skrypty Javascript (firmowa platforma dostępna przez przeglądarkę), przez co w ogóle ruszyłem ten język, ale to póki co to nawet nie samodzielne aplikacje
Możliwości awansu raczej brak, a i zarobiac muszę teraz znacznie więcej, z różnych powodów :)
Ciekawi mnie czy za granicą też jest taka możliwość znaleźć pracę w której będę mógł użyć takiego "technicznego zacięcia" bez wyksztalcenia?
Angielski nieużywany na codzien, ogółem normalna rozmowa bez większego problemu, braki głównie w słówkach, ale myślę po paru tygodniach już byłbym w stanie komunikować się bez problemu.
#pracazagranica
  • 3
@Muszrom: na 100% dostaniesz gdzieś robotę jako JavaScript Junior Developer. Wysylaj CV, listy motywacyjne i każdą wolną chwilę poswiecaj na rozmowy kwalifikacyjne. Na nich dowiesz się dokładnie jak wygląda praca i czego się nauczysz.

Wykształcenie nie ma żadnego znaczenia, liczy sie doświadczenie, umiejętność samodzielnej nauki i pracy w zespole, a to masz.
@Muszrom: wszędzie, w tej branży nie ma granic, co najwyżej psychologiczne. Nie szukaj stażu tylko normalnej roboty dla juniora za dwie średnie krajowe. Przecież potrafisz napisać w js skrypt realizujący praktyczne działanie, więc czego jeszcze chcesz się uczyć na stażu? Idziesz do roboty, dostajesz kompa, masz 3 miesiące na wdrożenie, proste zadania, wsparcie lidera zespołu, a reszty szczegółów dowiesz się na konkretnej rozmowie o pracę. Zadawaj dużo pytań.

Zastanów się kto