Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał problemy z wymową w kursie j. ukraińskiego w #duolingo?

Szedłem od samego początku bez większych problemów, jak doszedłem do liczebników to zupełnie nie jestem w stanie przejść weryfikacji ich wymowy i po prostu muszę wyłączać mikrofon aby przejść dalej.

"Вісімнадцять і вісімдесят" - na tej frazie spedzilem 20 minut, i na komputerze i na ios. Z moim mikrofonem jest wszystko w porządku. Zastanawiam się czy to nie jest coś po stronie duolingo. Z wszystkimi frazami przed liczebnikami nie miałem problemów, chociaż były wyrazy trudne jak Дядько i батько nad którymi musiałem dłużej popracować.

#ukrainski #ukraina
repostuje - Czy ktoś miał problemy z wymową w kursie j. ukraińskiego w #duolingo?

...

źródło: comment_1648369576lPxAMpyASVhd3hkjjoPN69.jpg

Pobierz
  • 14
@shido: bo mogę i chcę się rozwijać. Coraz więcej osób z Ukrainy we Wrocławiu i m.in. w mojej pracy - co prawda akurat wszyscy których znam bardzo dobrze znają j. polski, ale mimo wszystko miło byłoby z nimi spróbować zagadać w ich ojczystym języku.

@bla_bla_bla: ja akurat wyszedłem z przegrywu jakieś 20 lat temu.

lekcje z wymowa możesz pominąć to 1 a 2 mimo wszystko możesz powtórzyć sobie pod nosem
@repostuje: U mnie w pracy też sporo Ukraińców i się czasem żartuje, żebyśmy zaczęli uczyć się ukraińskiego, ale żeby ktoś naprawdę się za to wziął, huh. No spoko.
@shido: Ja np uczę się po to, żeby móc uczyć innych mówić w języku polskim. Dzięki temu mogę pomóc przyjeżdżającym tutaj ludziom odnaleźć się u nas w pierwszych dniach zanim uda im się nauczyć chociaż podstawowych polskich zwrotów. Jednak nie mają na to czasu uciekając przed wojną, dlatego każda pomoc w asymilacji się przydaje.