Wpis z mikrobloga

Chcę puścić ruch sieciowy z firmowego laptopa przez prywatny VPN. Najprostsza opcja, która mi przychodzi do głowy to router z VPN, który bym podłączał do publicznych hotspotów / gniazdek Ethernet i do niego łączył się z firmowych urządzeń. Tylko tu może być problem z captive portals. Wtedy ew. można by podłączyć telefon do publicznego hotspota / sieci komórkowej i zrobić tethering USB do swojego routera.

Są jakieś prostsze / bardziej niezawodne rozwiązania? Da się w ogóle sensownie pracować przez dwa VPN na raz?

#programista15k #digitalnomad #siecikomputerowe #sieci
marek-krakow - Chcę puścić ruch sieciowy z firmowego laptopa przez prywatny VPN. Najp...

źródło: comment_16483566041d8MaPB2R2Bwg4w45pOhMi.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marek-krakow: ok, rozumiem, tak tez podejrzewałem. Kumpel tez się nad tym zastanawiał jak to by technicznie wyglądało gdyby łączył się "zagranicznym" VPNem firmowym właśnie przez router z klientem prywatnego VPN w Polsce do mieszkania zagranicą z serverkiem prywatnego VPN i dalej do firmy. Uff ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe czy to całkowicie zmienia lokalizację na jego zagraniczne mieszkanie. Podłączam się do zapytania.
  • Odpowiedz