Wpis z mikrobloga

Popatrzcie jakie to piękne, z vc ru :)
Sankcje sankcjami ale nie może być tak, by ajfon ruskim nie działał bo przecież oni się nie interesują polityką ;)

Mikołaj
2 godziny temu
Co się dzieje, Apple? Płonąca stodoła, palarnia i chata?
Witam wszystkich i od razu przepraszam, mój tyłek się pali. Piszę tutaj w nadziei uzyskania odpowiedzi na moje pytania.
Nie chcę poruszać tematu obecnej sytuacji na świecie w związku z rosyjską operacją specjalną, bardziej interesuje mnie pytanie konsumenta do prywatnej firmy o wielomilionowych obrotach rocznie, która pozycjonuje się jako „niezawodna ” firma o zwiększonej poufności danych i zamkniętym systemie.
Pytanie: co do diabła, Apple?
Dlaczego ja, jako konsument i użytkownik iphone'a 13pro, który zapłacił dużo pieniędzy za to urządzenie (za które można było kupić zwykłego androida, prostego laptopa oraz kilka słuchawek i innych akcesoriów innych firm) NIE MOGĘ korzystać wbudowana funkcja W 2022 ROKU? Dlaczego łamane są moje prawa konsumenckie? Dałem pieniądze tylko po to, żeby robić piękne zdjęcia i siedzieć w programach, których już nie ma?
Dlaczego mój AppStore jest buggy (z którego usunięto kilka tysięcy aplikacji, ale Bóg im błogosławi), dlaczego AppleWallet nie działa, dlaczego miałbym się martwić, że moje prawa jako konsumenta mogą lub są już łamane?
Przepraszam oczywiście, ale nie zamierzałem dać prawie 1000 dolców tylko po to, żeby się bać, że mój smartfon lada chwila stanie się cegłą. Gdzie jest „niezawodność”? Gdzie jest „stabilność operacyjna”?
Nawet na najzwyklejszym Androidzie za 15k działa ten sam NFC z kartą MIR. Więc co do diabła, Apple?!
Gdzie jest uzasadnienie takiej decyzji? Gdzie jest ochrona praw konsumentów i wypełnianie ich zobowiązań wobec własnych użytkowników? Jak cię obrazili zwykli, pokojowo nastawieni Rosjanie? Dlaczego polityka w ogóle pojawia się w takiej kwestii, jak zapewnienie wszystkich funkcji, na które rosyjscy konsumenci JUŻ dali pieniądze?
Milczałem, milczałem, ale nie mogłem tego znieść. Jak zwrócić produkt, który nie spełnia wszystkich deklarowanych przy zakupie funkcji? Nienawidzę używać urządzenia firmy, która wspiera rusofobię, swoimi decyzjami i działaniami dyskryminuje Rosjan, która nie wspiera neutralności, ale trzyma się poglądów „jak się naciska, to do końca”. Jesteście tam wszyscy, chodźmy?
Dlaczego, kiedy Ameryka i jej prezydenci rozpoczęli wojny (och, ile ich było w ciągu ostatnich 20 lat), nie byli ograniczeni w funkcjonalności? Dlaczego, kiedy blok NATO zbombardował Jugosławię, nie zostali przez was usankcjonowani?
Dlaczego, gdy Ukraina zbombardowała LPR i DRL, nie groziło im też wyłączenie niektórych funkcji, dlaczego mapa MIR działa na Androidzie, ale postanowiłeś ponownie się wyróżnić?
Zresztą nawet dla Visa i Mastercard – sami postanowili opuścić kraj. Ale jakie są ograniczenia mapy MIR?
Moje główne pytanie do prawników na tym portalu: jak zwrócić to urządzenie, które jest dla mnie już prawie cegłą, z którego teraz głupio dzwonię? Czy możesz pozwać? Gdzie pisać, jakie punkty należy podkreślić w dokumentach ochrony konsumenta (aby wszystko się zgadzało) i że firma je naruszyła i nie pełni tych funkcji, ale ogranicza, bo wspiera rusofobię? Tylko jak odzyskać za to pieniądze (i po obecnym kursie!)?!
W Rosji Apple zawsze był popularny, miliony ludzi w kraju mają od nich 2-3 urządzenia, nie mówiąc już o tym, ile przynieśli im nasi Rosjanie (w 2021 r. ponad 333 miliardy rubli za sprzedaż samych smartfonów! ). Wszystkim bardzo podobała się „rzetelność” tej firmy, zamknięty system, styl i marka, neutralność w sprawach politycznych, Rosjanie byli pewni tej firmy i swoich produktów.
A co teraz widzimy? Widzimy, jak Apple zachowuje się jak prostytutka, która schyla się, by ratować swoją markę, jak złodziej, zabrała pieniądze i wyłączyła funkcjonalność. I to jest wdzięczność za miłość i zaufanie narodu rosyjskiego? O wielomilionowy zysk rocznie od nas? Co chcesz udowodnić i komu? Zaufanie do Ciebie jest stracone za darmo! Ty, jako „rzetelna” firma, już nigdy nie będziesz kojarzona w ten sposób, nie tylko w naszym kraju, ale także w innych krajach, w których są adekwatni, myślący ludzie, którzy również zaczęli rozumieć Twoją politykę. I żeby w każdej sytuacji, która NIE ZALEŻY OD NICH, ograniczysz im również funkcjonalność, za którą oddali swoje pieniądze, a jeśli jest jeszcze gorzej, wyłącz telefony. Graj na zaufaniu i swojej „niezawodności” (która jest obecna, jak wszyscy rozumiemy, tylko w słowach!)!!
Pozdrowienia z recenzji na AppleWallet w AppStore od wszystkich Rosjan. Ocena 1 gwiazdki jest właśnie dla Ciebie, najbardziej niezawodnej firmy na świecie.

#apple #rosja #sankcje #wojna #ruskapropaganda
  • 24
@nudziarz123 odpowiada, bo sam ich wybiera, a jeżeli żyje w kraju w którym jest pełny zamordyzm to może wyjść na ulice i protestować w celu zmiany władzy. Nie starczy im miejsc w więzieniach i kul na wszystkich. Jeżeli jednak komuś to odpowiada, a mniemam że tak jest, bo typ równo leci z propagandą, to musi ponosić konsekwencje tego gdzie mieszka i kto nim rządzi. Więc zastanów się nad swoim komentarzem i własnym
@prezydent_dudu ...stety czy niestety ale to prawda...tylko wykopki tego nie rozumieją....zapamiętajcie sobie gołąbki że zwykły człowiek nie odpowiada za polityków...wbrew pozorom.


@nudziarz123: Oczywiscie ze odpowiada, kazdy obywatel jest odpowiedzialny za te zbrodnie i powinien odpowiadac.

To ze ty nie chcesz polityki nie oznacza ze polityka cie nie dotyczy.
@loczyn ..

Ok oddajesz kasę za wybory?...nie?...acha jak kradną i marnują to nie ale jak w innym kraju źle się dzieje to jest z Kowalski winny...;)

@nudziarz123: Oczywiscie ze oddaje, nie mamy funduszy z EU, Turów itd. Myslisz ze Polacy nie placa za to ze wybrali sobie PiS?
@little_muffin ...to są normalne zachowania skoro w umowie nie było że cię mogą odłączyć od czegoś wedle widzimisię to widać jak to jest...i to samo może a powinno dotyczyć każdej strony jakiegokolwiek konfliktu a jednak czekaj jakoś tak nie jest...i o to właśnie chodzi...
@loczyn ...miałem na myśli oddawanie bezpośrednio z kieszeni...sorry nie doprecyzowane tego....bo zakup np apla jest nie z podatków a z kieszeni... pozdrawiam


@nudziarz123: Jesli Polska najechalaby Czechy, tak z dupy to raczej bym byl na ulicy i protestowal a nie stekal na wykop ze mi iPhone nie dziala.

No ale ruskie to sa… yhhh nawet mi sie nie chce pisac bo pewnie ban by polecial.
Po rozpoczeciu wojny z wieloma Ruskimi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@nudziarz123: no ale ja nie rozumiem do końca wypowiedzi ruska. Telefon działa tak jak trzeba. I moduł nfc płatności i pewnie sklep apple. Gdyby podpiął tam zachodnią kartę i używał jej poza Rosją, to wszystko byłoby w porządku.
Jak pojedzie do Chin i nie będzie miał dostępu do facebooka, to też będzie narzekać, że jego prawa klienta są łamane?
@mariecziek ...ale np ograniczenie z moralnych powodów nie było w umowie więc...
...natomiast zanim pojedziesz gdzieś gdzie jest inne prawo to dopiero będziesz pod nie podlegał i masz szansę a właściwie powinieneś się z obowiązującym prawem zapoznać...