Wpis z mikrobloga

Polecam sobie dodac w aliexpress w pole adresu: VOEC: 2034638

Czasem zapominaja tego dopisac i wtedy jest zabawa z poczta w naliczanie vatu i dodatkowe oplaty.
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: Cześć, bardzo dużo zamówień na różne kwoty i nigdy nie zostało nic naliczone poza tym co automatycznie nalicza Aliexpress (25% podczas płatności) a 2 lata temu nie było nawet tej opłaty. Moje doświadczenie dotyczy tylko standardowych metod dostawy z aliexpress.
  • Odpowiedz
@jasonfly: Jak zamowisz cos co jest warte wiecej niz 350 NOK i nie bedzie tego numeru to posten policzy Ci VAT drugi raz + okolo 200 NOK za wyliczenie VATu. Limit 350 NOK mial byc zniesiony totalnie i obecnie jest faza przejsciowa zeby sklepy internetowe z poza Norwegii rejestrowaly sie w VOEC. Jak sie skonczy faza przejsciowa to wszystko z zagranicy bedzie musialo miec naliczony VAT i sklep bedzie musial odprowadzic
  • Odpowiedz
@Serchio: właśnie zamówiłem rzeczy z Aliexpress do Norwegii i dodałem w polu adresu ten numer voec o którym pisałeś.
Czyli jak rule of thumb lepiej jednorazowo nie zamawiać za więcej niż 350 nok łącznie bo jest ryzyko, że połączą to jako jedna paczką?

A masz jakieś doświadczenia z wysyłką z różnych magazynów? Zwykle jest China, Russian Federation, UK, Spain i czasami Poland.
  • Odpowiedz