Wpis z mikrobloga

Polećcie jakiegoś opensourcowego/darmowego klienta ssh z wygodnym gui w zastępstwo Putty ( ͡º ͜ʖ͡º) na windowsa (jak będzie miał też wersję na maczka to w ogóle wypas)
Mam na maczku Termiusa ale brakuje mi w wersji darmowej jednej rzeczy - zapisu loga/historii do pliku :<
w sumie nie wiem jakie tagi ( ͡° ͜ʖ ͡°) #siecikomputerowe #devops #networking #linux
  • 26
@tajek: imo najlepszy client to @Poldek0000:
Juz nie wspomne o mozliwosci trzymania zawsze 4 okienek na wierzchu, czy wysylania komend do wszystkich terminalu rownoczesnie. A po kazdym zamykaniu ssh, pyta czy zapisac output do pliku. Dla mnie bajka
@Cesarz_Polski: @scriptkitty: oblukam

@tajek: MobaXterm bardzo polecam


@Poldek0000: musze to sprawdzić, wyglada spoko
niee, klient na widowsa, bardziej sieciowe niz linuxowe pytanie ale nie wiedzialem jakie tu tagi dac :<

Myślę że putty i jego GUI to piekło na ziemi.


@jimmy_gonzale: putty jest nieśmiertelne, szkoda ze nie zrobili wygodnego gui bo byloby idealne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tajek: a i jeszcze jak sobie wrzucisz zsh to możesz zrobić tak że wpiszesz ssh dasz tab i Ci podpowie jakie są serwery w configu
@tajek: absolutny numer jeden w temacie to MobaXterm - praca w oknach, jednoczesna praca w kilku oknach (dla mnie, często robiącego operacje na dziesiątkach takich samych elementów to jest zbawienie), wbudowany klient SFTP automatycznie się łączący z hostem (czyli pracujesz np. z linuchem, a jednocześnie obok masz okienko z całym jego systemem plików, możesz wygodnie coś skopiować wtę albo wewtę.