Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Znowu zrobiła pod siebie.. Znowu trzeba umyć, oprać, przebrać. Wmusić jedzenie i leki. Pilnować co robi.. Czy nie ucieka przez okno, czy nie odkreca gazu, nie zrzuca telewizora, nie wyrywa kabli walcząc z upiorami ani czy nie wyrzuca nic do toalety.. Nie podetrze się, śmierdzi, zanikają podstawowe umiejętności. Już mnie nie poznaje... Siedzi w swoim swiecie.. Niedawno przestała mówić.. Bełkocze coś pod nosem.. Nie umiemy jej zrozumieć.. Najważniejsza kobieta mojego życia.. Która mnie wychowała, kiedy rodzice mieli mnie w nosie.. Teraz mieszka z nimi.. Jednak nie potrafią się nią zająć, podstawiają posiłki pod nos, siedzi całe dnie sama.. Brudna, zapuszczona, w swoim świecie..
Zaczęło się od śmierci męża.. Bardzo to przeżyła.. Byli cudowym małżeństwem... Potem pojawiły się zjawy, omamy, wyimaginowane kradzieże.. Jedyny z żyjącego rodzeństwa po prostu ją olał, wcześniej był stałym gościem.. Pamiętam jak rozmawiałam z nią całe dnie, wieczorem często nie pozwalalam jej spać bo koniecznie musiałam się z nią czymś podzielić.. Ona mnie wspierała, dawała kopa do działania, dzwoniła i pytała jak mi poszło i co u mnie.. I wszystko nagle zniknęło.. Jeszcze w lato rozmawiałam z nią normalnie przez telefon.. Historia połączeń nadal zawiera setki połączeń z nią.. Niby żyje ale jej nie ma, cholernie za nią tęsknię. Teraz zostałam całkiem sama.. Marzylam o rodzinie.. Jednak nic z tego nie będzie bo co jeśli i mnie czeka ten sam los? Ojciec ma kłopoty z pamięcią od dawna.. Martwcie się dalej że związki nie wychodzą.. A ja siedze i wyje dlaczego akurat mnie spotkał taki los..
#rodzina #alzheimer #relacje #choroba #demencja #schizofrenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #623e1c4c9df1c36994522350
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie bez powodu to eks w koncu.
Rob tak abys byla w zgodzie z soba i swoim sumieniem. Jesli to wymaga abys szla pod prad, to idz. Tylko smiecie plyną z pradem.
Znajomi czy kontakty z rodzina sie zmi3jiaja lub urywaja. Rob tak abyś za 10 lat miala swiadomosc ze dzis postapilas slusznie i nie masz sobie nic do zarzucenia.
  • Odpowiedz
AnalogowaOślica: Alzheimer to okropna choroba, zabiera człowieka. Potrzeba siły ale nawet największy silacz potrzebuje kogoś kto wesprze, pomoże, czasem po prostu przytuli. Mam nadzieję że masz kogoś takiego, bo samemu to można skończyć w wariatkowie

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz