Wpis z mikrobloga

Siemanko mirasy kupiłem tydzień temu iPhone 13 Pro Max mam na nim szkiełko i etui od pierwszego dnia. Dziś zobaczyłem ze ekran pod szkiełkiem ma pęknięcie/ryskę które powstało bóg wie skąd. Telefon nigdy mi nie upadł. Dziś jadę oddać go na gwarancje waszym zdaniem lepiej zdjąć szkiełko czy zostawić na telefonie? Boje się ze mi jeszcze powiedzą ze to wina szkiełka.
#iphone #apple
  • 22
  • Odpowiedz
@xneitan: w jaki sposób naklejone szkło to dowód na cokolwiek?
spoiler alert:
zdejmą twoje szkło, zobaczą że pęknięte i powiedzą że uszkodzenie mechaniczne i dostaniesz telefon z powrotem
sprawdź czy to może jakiś włos/paproch, szkło musisz odkleić tak czy tak
  • Odpowiedz
@xneitan: to na pewno rysa? Może to jest jakaś mikroniteczka, której nie zauważyłeś gdy naklejałeś szkło? Nigdy nie słyszałem, żeby od naklejenia szkła pękł ekran.

Telefon nowy od Apple/autoryzowanego sellera, czy jakiś lombardowy albo z drugiej ręki?
  • Odpowiedz
@xneitan: Xd możesz zapomnieć o gwarancji z tytułu uszkodzenia mechanicznego..

To najprawdopodobniej jakiś włos o ile telefon faktycznie był nowy. ściągnij to szklo i sprawdź.
  • Odpowiedz
  • 0
Uszkodzenie nie powstało przy naklejaniu szkła, szkło nosze od tygodnia jest to spigen ezFit.
Nie jest to żaden włos, pęknięcie zauważyłem dziś. Wczoraj go jeszcze nie było.
  • Odpowiedz
  • 0
@TopowyJanusz: @bruuh: @cutecatboy: @WolfSky: IPhone kupiony tydzień temu w RTVEUROAGD szkiełko naklejałem sam jest to Spigen EzFit. Telefon był w etui i szkiełku cały czas. Był bez wad dopiero dziś zauważyłem mikro pęknięcie ekranu z prawej strony. Nie ma nawet takiej szansy by telefon upadł był rzucany itd bo o niego dbam. Zastanawiam się czy jest szansa ze przez jakieś napięcia wewnętrzne ekran pękł sam z siebie i
  • Odpowiedz
@xneitan: ale ich nie interesuje twoje szkiełko, powiedzą ci że upuściłeś i nakleiłeś 5 minut przed oddaniem na gwarancje, zdejmuj to i sprawdzaj
  • Odpowiedz
@xneitan: albo jest tak jak mówiłem, że jest to jakiś włosek/niteczka/drobinka kurzu, która wygląda jak pęknięcie (może zauważyłeś ją dopiero teraz pod odpowiednim kątem, czy coś?), albo musiałeś przez przypadek jakoś uszkodzić ekran, cudów nie ma.

Dobrze ci ludzie radzą - zdejmij ostrożnie szkło (podgrzej je czymś najpierw) i zobacz najpierw, co to jest. W serwisie i tak by zdjęli to szkło, więc nic nie tracisz.
  • Odpowiedz
@xneitan: btw. szansa jest że peknięcie jest w szkiełku które nakleiłeś nie tym na telefonie więc ściagaj to albo zaraz tam przyjade i sam to odkleje no
  • Odpowiedz
  • 3
@WolfSky: @istp: @bruuh: @cutecatboy: Dobra mamy winowajcę. Jestem debilem ale nie myślałem ze faktycznie jest to możliwe. Jakimś cudem jakiś włosek wcisnął się pod etui i wystawał. Faktycznie wyglądało to jak pęknięcie idące od ramki telefonu. Okleiłem całkowicie szkiełko i przetarłem ekran. I okazuje się, ze jest wszystko okej. Dzięki wszystkim za wsparcie :)
  • Odpowiedz